Manipulativní techniky 10: Absolutní kontrola

Toxičtí lidé jako jsou zákeřní narcisisté, psychopati a lidé s antisociálními vlastnostmi, provozují ve vztazích nehorázné chování, které vykořisťuje, ponižuje a zraňuje jejich intimní partnery, členy rodiny a přátele. Užívají množství diverzních taktik k narušení reality jejich obětí a k odklánění vlastní zodpovědnosti. Ačkoliv si tyto taktiky může osvojit každý, zákeřní narcisisté je užívají ve zvýšené míře ve snaze uniknout zodpovědnosti za své jednání. Toto je poslední díl 10-ti dílného seriálu 20 diverzních taktik, které užívají toxičtí lidé, aby nás umlčeli a ponížili.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
VÝPRODEJ: 50% SLEVA: MACA peruánská BIO 100 g za 75 Kč

Zahanbování

„Měl by ses stydět“ je oblíbená hláška toxických lidí. I když ji mohou používat i netoxičtí lidé, ve světě narcisisty nebo sociopata je zahanbování účinnou metodou, která cílí na jakékoliv chování nebo přesvědčení, jež by mohlo představovat výzvu jeho moci. Může ji také využít k rozbíjení a snižování sebeúcty oběti: Pokud si oběť dovolí být na něco pyšná, pak její zahanbování právě za tuto vlastnost, schopnost nebo úspěch může posloužit k přidušení jejího sebevědomí a potlačení jakéhokoliv pocitu pýchy.

Zákeřní narcisisté, sociopaté a psychopaté rádi obracejí naše zranění vůči nám, takže každou nespravedlnost či zneužívání, jemuž jsme v životě museli čelit, využijí k tomu, aby nás znovu traumatizovali a zostudili. Byli jsme v dětství obětí zneužívání? Zákeřný narcisista nebo sociopat bude prohlašovat, že jsme si to určitě zasloužili nebo se bude vychloubat vlastním šťastným dětstvím, abychom se cítili ochuzení a méněcenní. Není snadnějšího způsobu, jak nás zranit, než sypat sůl do našich starých ran. Tito šílení doktoři nechtějí naše zranění léčit, ale prohlubovat.

Pokud máme podezření, že máme co do činění s toxickou osobou, neprozrazujme jí svá zranitelná místa a traumata z minulosti. Dokud neprokáže svůj charakter, není důvod, abychom jí svěřovali informace, jež by mohly být použity proti nám.

Ovládání

Pamatujme si: Toxičtí trýznitelé potřebují udržovat kontrolu jakýmkoliv způsobem. Izolují nás, ovládají naše finance a sociální sítě a řídí každý malý aspekt našeho života. Nejúčinnějším mechanismem jejich moci je však hra s našimi emocemi.

Zákeřní narcisisté a sociopaté aranžují konfliktní situace z čistého nebe, abychom se neustále cítili mimo rovnováhu. Proto neustále nesouhlasí s nepodstatnými věcmi a zuří kvůli drobnostem. Emocionálně ustupují a znovu nás obdivují jen tehdy, když začnou ztrácet kontrolu. Střídají své pravé a falešné já, takže se nemůžeme cítit v bezpečí ani si být jistí, kdo je náš partner ve skutečnosti.

Čím více ovládají naše emoce, tím méně věříme své vlastní realitě a pravdě o zneužívání, jež musíme snášet. Když však známe tyto manipulativní taktiky a způsob, jakým nahlodávají naše sebevědomí, víme, čemu čelíme a můžeme si naplánovat, jak znovu získat kontrolu nad vlastním životem a zbavit se toxických lidí.

zdroj: www.thoughtcatalog.com

překlad: ScoreV

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

Ormus ORMUS AKTIVUJE DNA a ZLEPŠUJE INTUICI

Ormus, tedy monoatomické zlato, se již od dob starého Egypta často dává do souvislosti se zvyšováním inteligence a komplexně zdravím mozku. Nedlouho poté, co David Hudson objevil ormus a začal jej analyzovat, prohlásil, že látka dokáže opravit tělo na genetické úrovni. Odborníci, kteří se účinky ormusu zabývají, rovněž tvrdí, že dokáže opravit chyby v DNA a dokonce aktivovat „spící“ DNA.

 OBJEDNEJTE SI ORMUS  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*