Helicobacter pylori vyvolává žaludeční vředy

Helicobacter pylori je baktérie, která napadá slizniční výstelku lidského žaludku. Tato bakterie je zodpovědná za chronické gastritidy, duodenální vředy a hraje důležitou roli při vzniku některých karcinomů žaludku.

BRAHMI FORTE kapsle extrakt 50% bacopasidů 100 tob.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mnoho let se lékaři domnívali, že lidé přijdou k žaludečním vředům ze stresu, z častého jezení pálivých pokrmů, z kouření nebo z jiných nezdravých návyků. Ale po odhalení existence H. pylori odborníci zjistili, že za většinou žaludečních vředů stojí ve skutečnosti tento parazit. Nakazíme se jím hlavně v dětství, ale ani dospělí nejsou výjimkou. V naprosté většině případů se tato infekce stává chronickou, k čemuž se přidávají záněty žaludeční sliznice a je z 90% původcem veškeré chronické gastritidy.

%C5%BEaludek01 - Helicobacter pylori vyvolává žaludeční vředyJe vědecky dokázáno, že tuto bakterii mají ve svém těle až dvě třetiny celkové světové populace, nicméně u většiny lidí se nemoci trávicího traktu či žaludeční vředy nemusí projevit po většinu jejich života. V Evropě je nakaženo 40% populace, v chudých zemích až 80% lidí. A celkově 10% vyústí ve vředová onemocnění.

Helicobacter žije v trávicím traktu, převážně v žaludku a je jediným známým organismem, který může přežít v tak kyselém prostředí. Má spirálovitý tvar a doslova se tak může zašroubovat do žaludeční sliznice a kolonizovat ji.

Přítomnost Helicobacteru násobí až 30x riziko rakoviny žaludku. Bakterie by normálně v kyselém prostředí sama nepřežila, ale pomáhá jí v tom enzym ureáza neboli močovina, který vylučuje a který žaludeční šťávy neutralizuje.

Bakterie pak útočí dvojím způsobem. Dráždí žaludek ke zvýšené tvorbě žaludečních šťáv a zároveň oslabuje celou gastro-duodenální sliznici. Tím, že je žaludek nucen vytvářet více a více kyselin a jeho stěny jsou oslabeny, dochází pak k tvorbě žaludečních vředů.

H.pylori se můžete nakazit z jídla, z vody, ze špatně umytých příborů (restaurační zařízení). Dostat ho můžete také slinami nebo jinými tekutinami lidí, kteří již infikováni jsou.

SYMPTOMY aneb jak rozpoznáte žaludeční vředy

Pálivá bolest v břiše (okolo žaludku či v něm) může být signálem žaludečních vředů. Bolest se může objevit a zase zmizet, ale nejčastěji ji budete cítit, když je váš žaludek prázdný, tedy mezi jídly nebo uprostřed noci. Bolest může trvat od několika minut po několik hodin. Cítit se začnete lépe po jídle, po vypité sklence mléka nebo po užití prostředku proti pálení žáhy.

Další příznaky žaludečních vředů mohou být:

belly button 1056218 640x480 rev - Helicobacter pylori vyvolává žaludeční vředy– pocit nafouknutého břicha, říhání, absence pocitu hladu, mdlo, nevolnost, zvracení, úbytek hmotnosti bez zřejmého důvodu


Zdravé tipy pro jednotlivá znamení

♈ BERANBrahmi • ♉ BÝKCordyceps

♊ BLÍŽENCICordyceps • ♋ RAKAcai Berry

♌ LEVCaigua • ♍ PANNAAšvaganda

♎ VÁHYCordyceps • ♏ ŠTÍRKotvičník

♐ STŘELECReishi • ♑ KOZOROHKřemelina

♒ VODNÁŘBrahmi • ♓ RYBYAšvaganda


Vředy mohou krvácet do vašeho žaludku nebo do střev, což může být zdraví nebezpečné.

Měli byste vyhledat okamžitou lékařskou pomoc, pokud zaznamenáte některé z následujících příznaků:

– krvavá stolice, temně červená až černá, těžkosti s dýcháním, pocity těžké únavy, ostrá bolest žaludku, zvracení, které má krvavé sraženiny

Metody zjištění přítomnosti bakterie Helicobacter

Endoskopická biopsie umožní identifikovat přítomnost bakterie v těle. Byly vyvinuty i další testy, ale bohužel nejsou užívané (či povolené) ve všech zemích Evropy. V některých zemích, jakou je například Francie, se používá screeningová analýza na přítomnost močoviny z vydechovaného dechu. Sety k této metodě bývají k dostání v lékárnách a následně se odesílají do laboratoří. Mohou se provádět i testy krve, bohužel tato metoda není stoprocentní.

Přírodní způsob eliminace bakterie Helicobaktera P.

gastro - Helicobacter pylori vyvolává žaludeční vředyTradiční léčba antibiotiky může, ale nemusí být úspěšná a zabírá, dle lékařských reportů, u 70% lidí.

Zatímco tradiční medicína nabízí léčbu hlavně antibiotiky a jinými chemickými léky, které pro nemalý počet lidí mohou být neúčinné, alternativní způsoby léčby, zdá se, nabízí hned několik přírodních pomocníků.

Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou dle tradiční lidové medicíny na prvním místě v boji proti nákaze a v boji s potíráním Helicobactera pyroli. Protiparazitální účinky mají hlavně oregánový olej, tymiánový olej , kajeput střídavolistý nebolik čajovníkový strom, skořice.

Hřebíčkový olej potlačuje růst a vývoj Helicobactera. Další oleje jako je heřmánkový či zázvorový mají silné protizánětlivé účinky. Některé esenciální oleje, fenyklový a šalvějový, jsou velmi účinné ve fázi hojení, protože podporují zhojení (zjizvení). Mnoho esenciálních olejů jako například Máta peprná a Voňatka (Citrónový tráva) prokázaly jasné potlačování bujení H.P. v podmínkách in vitro (ve zkumavce).

V léčbě gastro-duodenálních potíží se ukázaly účinné i jiné byliny.

Isoflavony jsou přírodní rostlinné látky ze skupiny flavonoidů, které se strukturou podobají ženskému pohlavnímu hormonu estrogenu. U těchto látek bylo zjištěno, že mimo jiné úspěšně potlačují růst Helicobacteru pylori.

Tyto látky obsahuje například alfaalfa, alkoholová tinktura extraktu lékořice nebo ploštičníku větevnatého, který je oblíbený v boji s nepříjemnými symptomy v období kolimakteria (zmírnění návalů horka).

Extrakt z lékořice je znám pro svůj silný protizánětlivý účinek, který mimo jiné výrazně podporuje tvorbu žaludečního slizu. Studie prováděné na lidech i zvířatech prokázaly, že užívání tohoto extraktu redukuje aspirinem vyvolanou újmu žaludeční výstelky a podporuje léčbu duodenálních vředů. Stimuluje regeneraci slizu výstelky a potlačuje růst Helicobakteru pylori.

Brusinková šťáva

Dobrá zpráva – brusinky potírají Helicobacter P. ! Studie prováděné na dobrovolnících, kdy jim po dobu 35 a 90 dnů bylo podáván šálek brusinek, ukázaly úplnou eliminaci Helicobacteru. Jiné studie prokázaly, že brusinky jsou svým složením velmi účinné v potírání mnoha druhů infekcí, zahrnující problémy s močovým měchýřem, kardiovaskulární nemoci, choroby dutiny ústní a samozřejmě i žaludeční vředy a rakovinu.

Další přírodní způsoby prevence a alternativní léčby Helicobacteru pylori

ČESNEK

Nevyhýbejte se česneku. Těm, kteří mají podezření na žaludeční vředy, doporučujeme se poradit s lékařem, zda je pro ně v jejich jídelníčku vhodný. Nicméně česnek jako účinné přírodní antibiotikum je silný pomocník v boji s parazity.

ALOE VERA

Pijte čtvrt sklenky šťávy aloe vera denně. Pomáhá hojit trávicí trakt a napomáhá jeho správné funkci. Má silnou detoxikační schopnost. Má antimikrobiální účinky.

PROBIOTIKA

Probiotika by mohla být prezentována jako nízkonákladová alternativní pomoc v prevenci Helicobakteru pylori.

VITAMÍNY

Užívání přírodního vitamínu C během léčby HP prokázalo snížení rizika možné rakoviny žaludeční sliznice.

Lenkita

zdroje:

foto: Pixabay, Freeimages

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*