Cenu macy zvedli Číňané a samotní pěstitelé

maca

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
MACA peruánská BIO 1 kg

energiezivota Banner3 - Cenu macy zvedli Číňané a samotní pěstiteléDivokou cenovou spirálu směrem nahoru rozpoutali čínští kupci, kteří nabídli farmářům z And takové peníze v hotovosti, kterým nešlo odolat. „Zlepšila se nám kvalita života. Je tady teď práce pro každého, stěží uvidíte nezaměstnaného. Zkrátka to generuje práci a příjem,“ odůvodnila místní farmářka Pilar Condor, proč ona a její kolegové přistoupili na čínskou lukrativní nabídku.

Nelze se jim co divit, kromě brambor a macy v nadmořské výšce 4 000 metrů nad mořem se toho pěstovat ani moc nedá. Takže pro farmáře znamenala čínská nabídka doslova a do písmene jackpot. „Budu tak moci investovat do nového domu a do příští sklizně,“ říká Condor.

Zároveň připomíná, že staré časy, kdy farmáři měli nasmlouvané kontrakty s odběrateli, kteří macu přeprodávali dál a dál, jsou již definitivně pryč.

Kdo dá více, tomu prodáme

„Nabízíme prodej nejvyšší nabídce. Za takové ceny máme mnohem větší zisk. Předtím vydělávali překupníci, my jsme byli na dně,“ vysvětluje Condor.

Tento nový trend měl za následek, že cena kilogramu surové macy stoupla v přepočtu na 650 korun. Cena sušené macy ve formě prášku tak stoupla několikanásobně jen během několika měsíců. A největší zásoby mají právě Číňané.

Ti však originální peruánskou macu levněji než nakoupili rozhodně neprodají. Naopak, chtějí adekvátní zisk. Pokud odběratelé nechtějí platit takové nekřesťanské peníze, čínští dodavatelé se rázem usmívají. „Můžete si koupit levnější Macu. Vypěstovanou v Číně,“ nabízejí svým zákazníkům. Jenže ti moc dobře vědí, že na rozdíl od zelených potravin jako je mladý ječmen či chlorella kvalita a účinky macy silně závisí na místě pěstování. Stručně řečeno – maca vděčí své síle práce Andám, díky nadmořské výšce a tamní půdě.

maca 250 - Cenu macy zvedli Číňané a samotní pěstiteléJak zničit konkurenci

Pokud jste došli až sem, možná vám to začíná být jasné, o co Číňanům ve skutečnosti šlo. Ano, správně, oni ve skutečnosti nechtějí obchodovat s peruánskou Macou. Jejích hlavní záměr spočíval v tom, aby odstranili trhu konkurenci své nepříliš silné macy. Prostě jednoduše skoupili kvalitu, aby mohli dobře prodávat lacinější náhražku.

A peruánští pěstitelé? Ti jsou rádi, že konečně vydělávají. Globální obchodní půtky je nezajímají.


Zdravé tipy pro jednotlivá znamení

♈ BERANBrahmi • ♉ BÝKCordyceps

♊ BLÍŽENCICordyceps • ♋ RAKAcai Berry

♌ LEVCaigua • ♍ PANNAAšvaganda

♎ VÁHYCordyceps • ♏ ŠTÍRKotvičník

♐ STŘELECReishi • ♑ KOZOROHKřemelina

♒ VODNÁŘBrahmi • ♓ RYBYAšvaganda


JIŘÍ AMBER TOMÍČEK

zdroje:

http://www.cctv-america.com/2015/01/09/perus-maca-farmers-fear-chinese-demand-for-andean-viagra-will-cause-smuggling
http://www.theguardian.com/global-development/2015/feb/09/peru-maca-indigenous-root-china-biopiracy
http://blogs.wsj.com/chinarealtime/2014/12/03/china-buyers-go-crazy-for-perus-maca-root/
a vlastní informace 🙂

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*