foto: Pixabay
banner

Signály těla jsou zrcadlem našeho zdraví

17. říjen 2016

Naše těla, zevnitř i navenek, jsou úžasné stroje, jejichž správné fungování závisí na řadě faktorů, jako jsou jídelníček, denní návyky a celkový způsob života. A navíc jsou schopna nám vyslat signály, abychom věděli, v jakém stavu se nacházejí. Níže uvádíme pět zásadních signálů, které můžete zkontrolovat doma a které vám mohou zachránit život.

Moč

První ranní návštěva toalety vám toho o zdravotním stavu může říct mnoho. Více než 70 procent ukazatelů zdravotního stavu se totiž nachází v moči. Barva a zápach jsou hlavními indikátory zdraví. Zde jsou podrobnosti:

Barva

Z barvy moči se dozvíte hlavně úroveň hydratace těla. Světlejší barva je jednoznačně lepší, zatímco tmavá barva může signalizovat dehydrataci nebo špatnou funkci ledvin, které jsou zodpovědné za filtraci škodlivých látek z krve. Pokud vaše tělo potřebuje vodu, zadržuje močení. Čím méně vody z těla odchází, tím je moč tmavší.

Frekvence močení

Časté močení může mít různé příčiny. Může jít o následek přílišné konzumace alkoholu nebo kofeinu, těhotenství nebo v horším případě poškození svalu nebo cukrovku. Kromě toho se může objevit i známá „stresová inkontinence“ neboli únik moči při kýchnutí, kašli nebo při zvýšené fyzické aktivitě. V tomto případě mohou s posílením pánevního dna pomoci Kegelovy cviky.

Zápach

Zápach moči se mění podle toho, jaká jídla jíme. Dobrým důkazem této skutečnosti je konzumace chřestu, který ovlivňuje tělo tak, že zesiluje zápach tělesných tekutin. Pokud se u vás nevyskytují další varovné signály, jako tmavá a hustá moč, nemusíte se zápachem příliš zabývat.

Krev v moči

Krev v moči je znepokojujícím indikátorem onemocnění močových cest nebo ledvin. Jedním z nejběžnějších příčin jsou ledvinové kameny, které procházejí skrz močovou trubici a způsobují tak poškození sliznice a krvácení. Pokud zpozorujete krev v moči, objednejte se okamžitě k lékaři. Zdraví vylučovací soustavy závisí na životním stylu, jehož součástí je strava bohatá na zeleninu a ovoce, pravidelné cvičení a také dostatečný příjem tekutin.

Zuby

Pravidelné návštěvy zubaře jsou pro zdravé zuby a dásně velmi důležité. Z jejich stavu však navíc můžete zjistit poměrně hodně o stavu vašeho těla. Změny v ústech mohou být mezi prvními známkami toho, že je něco v nepořádku se srdcem, plícemi, trávicím ústrojím nebo dalšími částmi těla. Nepřehlížejte změny stavu zubů a dásní a raději se poraďte s odborníkem.

Zánět a krvácení z dásní

Pokud máte zanícené dásně nebo krvácejí při čištění zubů, existuje vysoká pravděpodobnost, že trpíte nějakým druhem onemocnění dásní nebo potížemi spojenými s cukrovkou. Studie ve skutečnosti zjistily, že lidé trpící cukrovkou čelí většímu riziku vzniku onemocnění dásní, než je tomu u zdravých lidí.

Onemocnění dásní je důsledek bakteriální infekce. Studie však zjistily, že správná ústní hygiena nemusí znamenat, že budou vaše dásně imunní, avšak šance vzniku některého z onemocnění se výrazně sníží.

Praskání zubů

Praskání či lámání zubů je nedílnou součástí stárnutí, může ale rovněž mít spojitost s pálením žáhy. To je způsobeno návratem žaludečních šťáv do jícnu. Chronický reflux žaludečních šťáv může poškodit zubní sklovinu, takže jsou zuby daleko křehčí a citlivější, a tím náchylnější k lámání. Žaludeční šťávy opotřebovávají zuby mnohonásobně rychleji než přirozené stárnutí.

Chronické poranění v ústech

Poranění v ústech si opakovaně přivodí většina lidí, na tom není nic zvláštního. Pokud se ale tyto rány nezahojí do dvou týdnů, měli byste navštívit zubaře. Pravděpodobně nemusí jít o nic závažného, existuje však možnost, že se jedná o předzvěst rakoviny dutiny ústní.

Výzkumné studie prokázaly, že na světě roste počet lidí, u kterých byla diagnostikována rakovina ústní dutiny, a nejvíce ohrožení jsou kuřáci. Špatnou zprávou je navíc fakt, že míra přežití u tohoto druhu rakoviny je poměrně nízká. Proto je důležité často kontrolovat vnitřek úst. Odhalení rakoviny v raném stádiu zvyšuje šanci na úspěšnou léčbu.

Ustupující dásně a vypadávání zubů

Věřte tomu, nebo ne, ale právě zubní lékař může odhalit známky osteoporózy. Ustupující dásně a uvolňování či vypadávání zubů jsou první známky slábnoucích kostí, běžného onemocnění u žen starších 50 let.

Rozeznat osteoporózu nemusí být vůbec jednoduché, protože se jedná o plíživou nemoc, která se neprojevuje okamžitě. Symptomy se objevují postupně až do doby, než jsou kosti extrémně oslabené. Zubní lékař nicméně může rozpoznat první symptomy právě podle stavu zubů, čímž vám poskytne dostatek času na to, abyste zabránili jejímu zhoršení.

Plak a citlivé dásně

Věděli jste, že plak, který se tvoří na zubech je stejný, jako ten, který může způsobit infarkt nebo mrtvici? Studie prokázaly, že zánět dásní je jedním z nejtypičtějších důvodů vzniku srdečních potíží. Bakterie z úst se mohou dostat do krevního oběhu a zapříčinit vznik embolie.

Zubní lékař vám poradí, jak správně postupovat při odstraňování plaku. Pravidelné zubní prohlídky navíc umožní lékaři včas odhalit případnou infekci a poradit vám, jak postupovat při následné léčbě.

Váha

Nárůst a úbytek váhy v životě zažívá každý, mohou za ně změny ve způsobu stravování, životní styl a citové rozpoložení. Avšak náhlé a výrazné přibírání na váze byste neměli brát na lehkou váhu.

Pokud vaše váha výrazně vzroste během krátké doby, může tato skutečnost naznačovat hormonální nerovnováhu, problémy se štítnou žlázou, zadržování vody, onemocnění srdce nebo ledvin, či těhotenství. Stejně tak se nevyplatí ignorovat i rychlý úbytek váhy.

Kůže

Kůže je největším orgánem v těle a je denně vystavena vnějším vlivům. Proto je velmi důležité sledovat změny, které se na kůži objeví. Po koupeli a před aplikací přípravků pro péči o pokožku důkladně kůži prohlédněte. Abyste lépe viděli na kůži na zádech, použijte dvě zrcadla.

Pokud zpozorujete výrazné změny, jako je změna barvy, nové výrůstky nebo tmavá znaménka, navštivte dermatologa. Dermatologické vyšetření je jednoduché a bezbolestné, navíc může včas zabránit vzniku různých kožních onemocnění včetně melanomu.

Nehty

Nehty mohou být elegantní ozdobou vašich rukou, co je však mnohem důležitější, je jejich stav. Výrazné ale i drobné změny u nehtů na rukou i nohou mohou signalizovat řadu onemocnění.

Bledé nehty

Za bledé nehty může velmi světlé nehtové lůžko či buňky pod nehtem. Tato změna může naznačovat anémii a nedostatek červených krvinek, takže byste si měli nechat provést rozbor krve.

Příčinou anémie je nedostatek železa v krvi, a je proto důležité upravit jídelníček tak, že do něj zařadíte více čerstvé listové zeleniny, červenou řepu a fazole.

Křehké, tenké a odlišné nehty

Přestože tenké a křehké nehty mohou být dědičné nebo způsobené nedostatkem vápníku, bývají spojovány i s nesprávnou funkcí štítné žlázy. Štítná žláza se nachází v krku a je odpovědná za regulaci metabolických procesů, energii a růst.

Nedostatečná sekrece hormonů má za následek nadměrné vypadávání vlasů, změny na váze a také zvýšenou křehkost nehtů, jejich pomalý růst a oddělování od nehtového lůžka. Pokud si povšimnete těchto změn, poraďte se s lékařem, stav a funkčnost žláz lze totiž stanovit jednoduchým krevním testem.

Žluté a hrubé nehty

Zvětšení a zdrsnění se týká především nehtů na nohách, stejně jako jejich zežloutnutí. Tyto změny jsou důsledkem plísňových onemocnění, která se obvykle rozšíří po celé ploše nehtu.

Krémy a masti většinou nemají potřebný efekt, protože jde o nemoc, která se nachází pod nebo uvnitř nehtu, takže vstřebání těchto přípravků je nemožné, nebo jen velmi obtížné. Pokud se chcete zbavit těchto nepěkných změn, poraďte se s lékařem, který vám předepíše vhodné tabletky proti plísním.

Bílé pruhy na nehtech

Horizontální, bílé pruhy po celé šířce nehtu se nazývají Muehrckovy linie a mohou signalizovat nedostatek zdravých bílkovin a dalších živin, onemocnění ledvin nebo abnormality v játrech.

Pokud se u vás tyto změny projeví, upravte odpovídajícím způsobem svůj jídelníček a jezte pravidelně. Jestliže nedojde po měsíci ke změně, poraďte se s lékařem.

Pohmožděné nehty

Modré zabarvení připomínající pohmoždění signalizuje nedostatek kyslíku v těle. Zdrojem může být onemocnění dýchacího nebo kardiovaskulárního systému. Tento stav může být rovněž následkem špatného krevního oběhu nebo vystavení extrémně nízkým teplotám. Pokud zaregistrujete tyto změny, měli byste se poradit s lékařem.

zdrojový článek: www.healthylifestar.com

překlad: Siw

banner
nehodnoceno

Předchozí související články

16. říjen 2016 - Věděly jste, že během menstruace o vás vaše tělo prozrazuje mnohem více, než jen zda jste těhotná či nikoliv? Jde především o barvu krve, která odhalí možné potíže.
13. říjen 2016 - Podle nejnovějších statistik trpí v České republice každý čtvrtý vysokým krevním tlakem. Odborníci říkají, že hypertenze zvyšuje riziko srdečních chorob, arterosklerózy, mrtvice a selhání ledvin. Úprava tohoto stavu je proto zásadní nejen proto, abychom se cítili dobře, ale také kvůli celkovému zdraví a prevenci život ohrožujících onemocnění.
8. říjen 2016 - Není pochyb, že při stravování se vyplatí zvolit přírodní a organické potraviny. To samé lze říci i dalších produktech, které přicházejí do kontaktu s vaším tělem. Konkrétně o produktech pro péči o pokožku. Zamyslete se nad tím, kolik produktů přijde denně do styku s vaší kůží. Oděvy, hydratační přípravky, čisticí pleťové krémy, parfémy, upravená v...
22. září 2016 - Zpracované potraviny, obzvláště ty z fastfoodů nám mohou poškodit tělo a vnitřní orgány. Nejvíce trpí játra. Proto je pro každého nezbytná detoxikace. Tento proces zlepší funkci našich jater. V případě, že naše játra nefungují správně, ovlivní to i naše další orgány což může vést k mnoha poruchám a nemocem.
11. září 2016 - Ve svých kuchařských kurzech často učím, jak využít pastu miso nebo ji doporučuji jako součást léčebných diet. Miso nepatří k základu běžného stravování a často zjišťuji, že lidé se zdráhají koupit si její skleničku, který by pak stejně skončil na věky zasunutý vzadu v ledničce. Když vás k jeho využití nedonutí léčebná dieta, může chvíli trvat, než...
6. září 2016 - Světlá nebo tmavá, vyráběná přirozeně nebo s pomocí chemie? Jelikož si často pokládáme tyto otázky, sestavili jsme návod, jak se v nich vyznat a kterou sojovou omáčku koupit.
12. srpen 2016 - Jóga zlepšuje ohebnost a snižuje stres, ale toto cvičení dokáže víc, než jen pomoci nalézt vnitřní mír a zkroutit vaše tělo do podivných tvarů. Tyto skryté výhody vám pomohou v kuchyni, kanceláři i ložnici – a dají vám pět nových důvodů předvést své dovednosti v józe (a navíc doporučené pozice pro každou z nich).
10. srpen 2016 - Ne každý se snaží zhubnout, ale mnoho lidí chce nejspíš jíst zdravěji. Výraz „jíst zdravěji“ může mít mnoho významů – jíst více čerstvých a méně průmyslově zpracovaných potravin, upřednostňovat místní potraviny před dováženými nebo častěji vařit vlastní jídla doma. Občas může být při nákupu obtížné správně si vybrat mezi tím co je zdravé a tím c...
5. srpen 2016 - Je dobře známo, že kyselina listová pomáhá chránit před vrozenými vadami, neprospívá však pouze těhotným ženám. Kyselina listová, také známá jako folát nebo vitamin B9, má mnoho přínosů pro zdraví žen a mužů každého věku. Kyselina listová se vyskytuje v potravinách, jako jsou listová zelenina, těstoviny, fazole atd. Podle stránky Men’s Fitness pomá...
2. červenec 2016 - Správné jídlo nás chrání před onemocněním a pokud přece jen onemocníme, pomáhá nám se zotavit. Přinášíme vám návod, jak si vybudovat silný imunitní systém a jak pomoci svému tělu v boji proti různým chorobám.
1. červenec 2016 - Věděli jste, že až 90% lidí má zdravotní problémy v důsledku nakažení parazity a nemusí o tom ani vědět? Příčinou nákazy jsou bohužel naše každodenní zvyklosti. Pochopením symptomů a jak je řešit nám doslova může zachránit život. Mnoho těchto 'neviditelných' útočníků totiž způsobuje nepříjemné zdravotní potíže, které mohou vyústit ve vleklé až chro...
20. červen 2016 - Je to zahanbující problém, o němž žádná žena nechce hovořit. Svědění, pálení nebo výtok „tam dole“ může mnohé z nich přivádět k agónii – některé se však příliš stydí, než aby vyhledaly pomoc.
13. červen 2016 - Od jejich uvedení na trh v roce 2002 se prodalo více než 300 milionů párů kroksů. Lékaři však tvrdí, že jejich nošení vede k zánětu šlach, zhoršování deformací prstů u nohou, potížím s nehty, kuřím okům a mozolům. Podiatři (specialisté na péči o chodidla) říkají: „Kroksy bohužel nejsou vhodné pro každodenní nošení. Jsou vhodné pro lidi s vysokou kl...
22. květen 2016 - Naše tělo potřebuje vitamin B12 k tvorbě DNA a červených krvinek. Nachází se v potravinách zvířecího původu, jako jsou ryby, maso, vejce a mléčné produkty. Některé zdroje udávají, že tempeh obsahuje vitamin B12. Mohou se však přísní vegetariáni spolehnout na tempeh jako na jediný zdroj vitaminu B12?
21. květen 2016 - Lidem, kteří chtějí zlepšit své zdraví, je často doporučováno, aby jedli více ovoce a zeleniny. Někteří se však obávají, že by po ovoci s vysokým obsahem cukru, jako jsou banány, mohli přibrat. Tento článek zkoumá, zda po banánech ztloustnete, nebo zhubnete.
16. duben 2016 - Poruchy funkce štítné žlázy představují vážné zdravotní komplikace vyžadující časově náročný a odpovídající způsob léčby. Pokud vám byla diagnostikována porucha funkce štítné žlázy nebo na ni máte podezření, vězte, že kromě běžné léčby od lékaře existují potraviny, kterým je nutné se vyhnout, abyste si udrželi zdraví, hmotnost a energii.
7. leden 2016 - Hubnutí je ošidná záležitost. To, co jíte, má bezpochyby velký vliv na vaše zdraví a tělesnou hmotnost. Avšak každý, kdo někdy zkusil změnit svůj jídelníček, aby zhubl ví, že to není tak snadné.Většina z nás intuitivně chápe, že brokolice je zdravější než sušenky. Můžeme denně mluvit o cukru, tuku, lepku a antioxidantech, ale nic to nezmění na fakt...
5. leden 2016 - Lidé mají mnohem více zbytečných kilogramů než kdy dříve. Jídlo je pro většinu z nás nutkavou potřebou. Jíme, abychom se vyrovnali se stresem. Jsme připoutáni ke konzumaci a výběru nesprávných potravin. Jíme, abychom se cítili lépe.
2. leden 2016 - V posledních desetiletích vědci neustále zkoumali účinky kávy na fungování lidského těla. Jejich výsledky často ukázaly, že káva podporuje naše zdraví. Zpracovali jsme pro vás sedm důvodů, proč tomu tak je.
31. prosinec 2015 - Přichází čas, kdy se rodina a přátelé shromáždí, aby oslavili příchod nového roku objetím, polibky a také spoustou alkoholu. Kdo by chtěl ale začít první den nového roku nepříjemnou kocovinou? Proto jsme vytvořili ještě jeden seznam preventivních opatření, abyste do něj mohli nakročit pravou nohou a nemuseli léčit žaludeční nevolnost. Protože ja...
15. prosinec 2015 - Škornice je rod 63 druhů kvetoucích rostlin z čeledi dřišťálovitých. Čínská legenda vypráví, že tuto rostlinu snědly kozy. Pastevec pak sledoval chování zvířat a pochopil, že rostlina má určité afrodiziakální vlastnosti, což jí vysloužila přezdívku přírodní Viagra. Po mnoha stovkách let jejího užívání jsou tyto vlastnosti konečně popsány, takže zná...
2. prosinec 2015 - Kost je živá tkáň, která se nepřetržitě obnovuje a nahrazuje. Osteoporóza vzniká, když se kostní tkáň rozpadá rychleji, než se obnovuje. Kosti tak zeslábnou, čímž se zvyšuje riziko fraktury, obzvláště u kyčlí a páteře. Osteoporóza je běžnější u žen, než u mužů a obvykle souvisí s hormonálními změnami po menopauze. Ačkoliv se osteoporóza obecně pova...
18. listopad 2015 - Váš inteligenční kvocient (IQ) je měřítkem vaší myšlenkové bystrosti nebo rychlosti chápání. Průměrné IQ v Česku je 98 a zatímco experti věří, že každých deset let se zvyšuje o 3 %, vy si to své můžete zvýšit ihned. Oslovili jsme přední psychology, aby nám poskytli sedm snadných kroků ke zvýšení vašeho IQ o nějakých 17 bodů v průběhu jediného týdne...
16. listopad 2015 - Vaše mailová schránka přetéká, máte zmeškané hovory, nekonečný seznam věcí, které je třeba vyřídit a... někde mezi to všechno musíte vmáčknout cvičení a bože chraň, i život. Navzdory vynálezu čas spořících vynálezů mnoho z nás přiznává, že jsme v mírném nebo velkém stresu. Když vám však stres začne přerůstat přes hlavu a den není dost dlouhý na to,...
12. listopad 2015 - Ne každý pravidelný konzument mléka jej dokáže strávit a naopak lidé, kteří si myslí, že mají laktózovou intoleranci, ji vůbec nemusejí mít. Schopnost strávit laktózu, hlavní mléčný cukr, je závislá na enzymu laktáze. Všechna mláďata savců tento enzym vytvářejí, obvykle však po ukončení kojení dochází k jeho deaktivaci. U lidí, kteří tento enzym po...
31. říjen 2015 - Stejně jak se dají naklíčit chia semínka, což je jeden z mnoha faktorů, jak rozeznat kvalitní od podřadných (další znaky najdete v článku Co je třeba sledovat při nákupu chia semínek), můžete rovněž takto nutričně zlepšit i quinou. Tedy nejoblíbenější superpotravinu na světě.
30. říjen 2015 - Chia semínka, která původně sloužila dávné aztécké kultuře jako potrava, jsou ceněna pro svůj vysoký obsah omega 3 a 6 mastných kyselin a dalších výživných látek. Mnoho pěstitelů však nechává chia semínka naklíčit do velikosti asi 1,3 centimetrů, protože to zásadně mění jejich nutriční charakteristiky. Naklíčená chia semínka mají v porovnání s nena...
27. říjen 2015 - Nová studie, kterou provedli norští výzkumníci, zjistila, že užívání psychedelických drog nemá žádnou spojitost s psychickými zdravotními problémy a stejně tak nesouvisí se sebevražedným chováním.
26. říjen 2015 - Spolu s očistou krve pomáhá hřebíčkový olej kontrolovat hladinu krevních cukrů a je tak velmi prospěšný pacientům s cukrovkou. Studie ukázaly, že reakční mechanismy inzulinu a glukózy po jídle jsou díky přítomnosti hřebíčkového oleje v organismu lépe regulovány. Je to primárně díky koncentraci fenolů v hřebíčkovém oleji, která je mezi rostlinami po...
25. říjen 2015 - Hřebíčkový olej výborně tlumí migrény. Stačí jej smíchat se solí a přiložit na čelo. Bude příjemně chladit a uleví od bolestí. Hřebíčkový olej obsahuje mnoho flavonoidů, což jsou protizánětlivé látky. Při lokální aplikaci na spánky nebo krk zmírňují jeho protizánětlivé účinky zánět nebo tlak, které často bolesti hlavy doprovázejí. Ze stejného důvod...
24. říjen 2015 - Hřebíčkový olej je unikátní díky svým antimikrobiálním, protiplísňovým, antiseptickým, antivirovým, afrodiziakálním a stimulačním vlastnostem. Používá se k léčbě mnoha zdravotních potíží, například na bolest zubů, zažívací potíže, kašel, astma, bolesti hlavy, stres a detoxikaci krve. Jeho nejdůležitější a nejčastější využití je v dentální péči. Hře...
13. říjen 2015 - Důvody, proč nám nějaké jídlo nechutná, mohou být různé. V každém případě se však vyplatí svou chuť nepřemáhat. Pokud nám určitá potravina nechutná nikdy, je to známkou toho, že pro nás asi není vhodná. Naše schopnost trávit některé potraviny lépe a jiné hůře je nám dána geneticky a v průběhu života se dále mění. Může se stát, že k trávení určité p...
11. říjen 2015 - Jezte jak syrovou, tak i vařenou zeleninu. Mnoho studií tvrdí, že syrová zelenina je proti rakovině účinnější. Avšak vždy to neplatí u potravin s vysokým obsahem beta karotenu. Mírné zahřátí mění formu beta karotenu, takže ten se snadněji vstřebává. Proto z lehce vařené zeleniny pravděpodobně získáte více beta karotenu než ze zeleniny syrové, tvrdí...
banner
Zasílání novinek
Aktuální video
Anketa
Jste ve spojení se svým vyšším Já?
29%
25%
24%
22%
Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Tajný recept kardiologů proti všem nemocemBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteMaca umí upravit hormonální nerovnováhuÚžasné město bez politiků, náboženství a penězProč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Kokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyCizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Naklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Vyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Quinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůJežíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Úzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyBylinný zázrak má jméno kotvičníkJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskRecept na prastarý domácí sirup proti kašliDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Vilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumZázvor je 10000x silnější než chemoterapiePyramida funguje, i když vědci nevědí, pročVědci díky DNA osvětlují paranormální jevy (1)Umírající těsně před smrtí navštěvují mrtví lidéTři recepty na tři zdravé bylinkové sirupyChlorella a její prokázané zdravotní přínosyCo si různá znamení horoskopu neumí přiznat?Vodu vám zaručeně vylepší minerál šungitJak se zbavit negativních bytostí čtvrté dimenzeVatikán: jóga způsobuje posednutí démonemOregano vyčistí plíce od prachu, plísně i bakteriíEdgar Cayce: O reinkarnaci duší AtlanťanůKurkumová limonáda, ideální proti depresiSvaté zvonění v uších je darem, nikoliv prokletímWi-Fi ničí spánek, mozek, srdce a plodnostV Rusku se našel 250 milionů let starý mikročip
Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
CHIA 1 kg za 50 Kč v balíčku s MACA 250 g

CHIA semínka 1 kg za 129 Kč

QUINOA bílá 1 kg za 133 Kč

GOJI 1 kg za 333 Kč

MACA prášek 250g za 299 Kč

CAMU CAMU 100g 12% vitaminu C za 229 Kč

OSTROPESTŘECOVÝ OLEJ 500ml za 199 Kč