Vysoký obsah hořčíku se nachází například ve špenátu. Foto: Animal Farm

Stopový prvek Hořčík - zázračný prostředek 1

24. květen 2013

zobrazeno 9378x

Sponzoruji svou inspiraci

Jeden pacient měl svalové křeče. Další zase bolesti hlavy. Třetí měl nepravidelný srdeční rytmus. Jednalo se o naprosto odlišné zdravotní stavy, a přesto se našlo řešení, které pro každého mělo jednu a tu samou formu.

banner

Možná budete překvapeni tím, když řeknu, že tímto zázračným lékem nebylo nic jiného než hořčík. Každému z výše uvedených pomohl. A to velmi rychle. A ještě jedna zajímavá informace úvodem – hořčík je čtvrtý nejhojnější minerál v buňkách po vápníku, fosforu a draslíku.

Hořčík se především nachází v kostech, ve svalech, v krvi, ale samozřejmě i v dalších tkáňových systémech.

Pro naše tělo je nezbytný z mnoha důvodů. Podílí se na produkci energie, tuků a proteinů, svalové relaxaci, funkci nervového systému, metabolismu vápníku.

Podle amerického ministerstva zemědělství nesplňují dva ze tří Američanů požadavky na průměrný příjem denní dávky hořčíku do těla a tím je 300 až 420 miligramů pro dospělého jedince. Z vlastní zkušenosti se obávám, že situace u nás nebude vůbec o nic lepší. Navíc mnoho lidí trpí nedostatkem hořčíku v důsledku stresu, genetickými faktory nebo díky tomu, že pravidelně užívají léčiva, která z těla hořčík odbourávají. Především jsou to diuretika, tedy léky, které se užívají k úpravě krevního tlaku.

Tito lidé pak čelí zvýšenému riziku zdravotních problémů. Udržování přiměřené hladiny hořčíku přitom může pomoci snížit svalové křeče, stabilizovat hladinu krevního cukru, snižuje se riziko onemocnění srdce, neutralizují se migrény, posilují kosti a dokonce se zpomaluje proces stárnutí. Mám jednoho známého, který svého času doslova dokulhal na kliniku, přičemž trpěl bolestivými stahy svalů u nohou, které ho budily během noci a sužovaly i v průběhu dne. Svalové křeče totiž velmi často souvisí s nízkou hladinou hořčíku. Robert tenkrát v rámci první pomoci dostal infuzi síranu hořečnatého a během hodiny se bolesti v noze zmírnily.

Poté začal Robert s pravidelným přísunem denní dávky hořčíku do svého organismu v kombinaci s vápníkem. Křeče velmi rychle odezněly a dnes má naprostý klid. Hořčík je skutečně zázračný přípravek a jeho moc se pokusím přiblížit na následujících příkladech.

Síla svalů

Kromě úlevy od křečí působí hořčík blahodárně na svalovou hmotu z mnoha jiných důvodů. Hořčík má zajímavou schopnost aktivovat produkci energie ve svalových buňkách. Před několika lety vědci z Univerzity v Palermu v Itálii provedli studii, během níž se zjistilo, že senioři s nejvyšší hladinou hořčíku disponovali největší silou svalů a lidé s nízkou hladinou hořčíku měli všeobecně špatnou funkci svalů.

Zdravé kosti

Téměř dvě třetiny hořčíku v těle se nachází v kostech, kde společně s vápníkem tvoří základní strukturální podporu. Výzkumníci na Univerzitě v Yale zkoumali dvě skupiny dívek. Jedné skupině podávali v pravidelných dávkách po dobu jednoho roku hořčík a druhá skupina byla na placebo efektu. U dívek, které přijímaly hořčík, se skutečně vyvinuly mnohem silnější kosti.

Stresový faktor

Hořčík neutralizuje nejen svalové napětí, ale i takzvaný duševní stres. Je totiž stimulátorem produkce „gama amino butyrického acidu" (GABA), který napomáhá evokovat stav duševní relaxace.

Srdce

Hořčík významným způsobem napomáhá relaxaci cévních stěn, což v samém důsledku snižuje krevní tlak. Síran hořečnatý je někdy podáván intravenózně v nemocnici, aby se snížilo riziko arytmie nebo bušení srdce. Hořčík může pomoci i při jiných srdečních problémech, jako je například kardiomyopatie, což je stav, ve kterém srdce nedokáže dostatečně pumpovat krev.

Jaroslav Chvátal, www.matrix-2001.cz

 
nehodnoceno
banner

Zasílání novinek
Aktuální video
Přednášky a semináře
22. říjen 2017
Monoatomické zlato a jiné prvky pro zdravý život - již od starověku zasvěcenci věděli o velmi pozitivních účincích monoatomických prvků na lidské tělo. 32. ASTROVÍKEND Praha – Výstaviště Holešovice Křižíkův pavilon C (u fontány), začátek 13.30
Anketa
V magazínu Energie života byste uvítali více článků z oblasti:
(Z tohoto počítače už bylo hlasováno.)
esoteriky
19%
filozofie
16%
psychologie
16%
záhadologie
12%
zdraví
13%
vědeckých objevů
13%
tipů a nápadů
12%
banner

Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Kočky chrání před negativní energiíBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteTajný recept kardiologů proti všem nemocemÚžasné město bez politiků, náboženství a penězMaca umí upravit hormonální nerovnováhuPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Proč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekKokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Rh faktor negativní znamená mimozemský gen?Cizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životNaklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíProkázáno: Chemoterapie neléčí, ale zabíjíJežíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciVyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Úzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíQuinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativySlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciBylinný zázrak má jméno kotvičníkŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiSpirituální probouzení mezi třetí a pátou ránoEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Zázvor je 10000x silnější než chemoterapieRecept na prastarý domácí sirup proti kašliLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníJak se zbavit negativních bytostí čtvrté dimenzeJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?
banner

Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
Nakupte produkty za více než 500 Kč
a získejte dárek - životabudič MACA 100 gramů
v hodnotě 149 Kč ZDARMA.


dárkový kód: MACA100W