foto: Shutterstock

Jak zlepšit výsledky jaterních testů?

26. březen 2018

zobrazeno 1374x

Sponzoruji svou inspiraci

O játrech lze říci, že jsou tím největším a snad i nejdůležitějším vnitřním orgánem v našem těle. Mají neskutečně silnou schopnost regenerace, jelikož jejich úloha je klíčová pro zachování stabilního zdraví. Jak správně pečovat o svá játra a čemu se vyhnout?

banner

Játra v našem organismu pomáhají tělu odbourat všechny možné toxické i jinak škodlivé látky. Je to opravdu velký orgán, jelikož potřeba detoxikace těla je značná.

V játrech dochází k dokončování složitých metabolických procesů, při kterém vznikají zbytkové nebo odpadní látky, které se musí vyfiltrovat a následně například močí dostat z těla ven.

Proč zdravá játra představují dlouhý život?

Jak z předešlého textu vyplývá, tak játra chrání ostatní orgány tím, že vychytávají škodlivé toxiny, které poškozují buňky v našem organismu. Všechny orgány i buňky jsou schopny své vlastní regenerace. Poškozená tkáň se znova obnoví dělením buněk a samotné poškozené buňky buď odolají poškození, nebo se rozpadnou a poslouží jako stavební materiál pro buňky nové.

Tak jako tak při každém množení a dělení buněk dochází ke zkrácení telemetrického zápisu naší vlastní DNA, která se nachází v jádru každé buňky. Vědecky již bylo dokázáno, že čím kratší máme telemetrický DNA zápis, tím horší je stav i funkce samotných buněk. Jestliže tedy zajistíme dobrou a patřičnou ochranu našim buňkám proti poškození, tak jednoznačně pomaleji stárneme. Z tohoto úhlu pohledu lze játra považovat za velkého ochránce, o kterého je nutné se správně starat a pečovat o něj.

Co dělat a jak si pomoci zlepšit stav jater?

V prvé řadě je nutné zaměřit se na svůj dosavadní životní styl a celkovou životosprávu. Nejvíce našim játrům ulevíme, když je přestaneme silně zatěžovat především alkoholem, ale jsou i časté případy, kdy naše játra zkrátka potřebují pomoc. Jsou to případy, kdy pravidelně užíváme léky a medikamenty nebo jsme zrovna po půstu či jiné formě detoxikace, anebo zkrátka máme sníženou funkci jater. Hlavní roli zde hraje také náš jídelníček. Co do něj zařadit abychom játra posílili?

Kurkuma

Kurkumu obsahuje mnoho antioxidantů a také enzymy, které vychytávají a pomáhají vyplavovat karcinogeny a tím pomáhají šetřit naše játra. Krom toho kurkuma také pomáhá při jakýchkoliv zánětlivých onemocnění, posiluje imunitní systém. Kurkuma se velice hodí do ostrých salátů, kde mírní veškeré pálivé reakce resp. pálení žáhy.

Hercampuri

Peruánská rostlina Hercampuri je mnohými považována za zázrak. Zkušenosti uživatelů potvrzují její léčivé vlastnosti a absolutně efektivní vliv na zlepšení funkce jater, kdy dokáže jaterní testy snížit až na polovinu. Je to také velice účinný bojovník proti cirhóze nebo virovým zánětům, který pomáhá čistit krev, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá při otylosti a cukrovce.

Vlašské ořechy

Mnoho lidí to neví, ale vlašské ořechy jsou výbornou podporou během snížené funkce Jater. Mnoho lidí odradí jejich vysoký obsah tuků, ale už si nevšimnou, že obsahují důležitý arginin a pomáhají játrům zbavit se amoniaku. Velké zastoupení omega 3 mastných kyselin podporuje veškeré čistící funkce v játrech. Vlašské ořechy jsou taky bohatým zdrojem bílkovin. Když je přidáme do svých zeleninových salátů, tak zvýšíme absorpci všech vitamínů, rozpustné v tucích.

Olivový olej

Za studena lisovaný olivový olej obsahuje látky, které v těle podporují tvorbu lipidů, které do sebe doslova nasávají jakékoliv škodlivé a toxické látky a pomáhají je vyplavit z organismu ven.

Ostropestřec

Ostropestřec je již řadu let a generací znám pro své pozitivní účinky na játra. Ostropestřec a většina výrobku z něj totiž obsahují látku zvanou sylimarin, která dokáže ulevit játrům. Ostropestřec celkově pomáhá játra chránit proti škodlivinám a pomáhá zlepšit krevní oběh, zmírňuje projevy alergií, pomáhá při astmatu i migréně či závratím. Ostropestřec lze užívat formou oleje, tinktury nebo čaje.

Chlorella

Chlorella si v poslední době vydobyla jedno z předních míst přírodních produktů, pomáhajících při jakékoliv detoxikaci organismu. Chlorella je účinný čisticí prostředek, který na sebe navazuje a vyplavuje oxidanty, toxiny a řadu jiných škodlivých látek.

Kromě toho je chlorella velice výživná a našemu tělu je schopná dodat řadu vitamínu a minerálů, které jsou potřeba pro klíčové reakce a látkovou výměnu v našem organismu. Díky jejímu pravidelnému užívání zamezujeme vzniku skutečně široké škály deficitů.

Baliček detoxikace jater

U nás v energii života se na různých akcích nebo v kamenné prodejně denně setkáváme s lidmi, kteří mají problémy s játry. Proto jsme se rozhodli vám všem poskytnout pomocnou ruku ve formě balíčku detoxikace jater, ve kterém naleznete ty nejsilnější pomocníky pro správnou funkci jater. Velice nás těší, když vám můžeme pomáhat a potkávat vás opět šťastné z dobrých jaterních výsledků. 

Závěrem

Samozřejmě velice doporučujeme výše zmíněné přírodní produkty, ale velice apelujeme na vaší životosprávu, která je buď velkým pomocníkem nebo strašlivým nepřítelem. Určitě doporučujeme vyhnout se vysokému užívání alkoholu, zbytečnému nadužívání jakýchkoliv léků, kouření a také klademe silný důraz na správnou a řádnou stravu, která je jedním ze základů pevného zdraví.

Jakub

nehodnoceno

Předchozí související články

17. březen 2018 - Problém synteticky vyrobených kortikosteroidů je závislost, která na nich vzniká jejich užíváním. Kortikoidy pouze oslabují náš imunitní systém, ale neřeší příčinu jeho špatné funkce. Kromě toho, že po vysazení kortikoidů se projev onemocnění vrací okamžitě zpátky, tak má i řadu vedlejších, velmi nežádoucích účinků. Naštěstí existují k tělu šetrné ...
10. březen 2018 - Když dítě onemocní, lékař předepíše antibiotika. Dítě se vyléčí jenom, aby za týden znovu onemocnělo. Dítě je neustále nemocné, má zničenou imunitu a takhle to pokračuje třeba i 4 měsíce. Děti jsou na tom nejhůř, ale všichni víme, že se to týká i nás, dospělých. Jak tomu předejít a vyhnout se nutnosti užívat antibiotika?
9. únor 2018 - Každý z nás zná ten pocit, kdy ruce i nohy jsou studené, neprokrvené a chceme, co nejrychleji do vyhřátých prostor a místností. Ne každý z nás má ohnivou konstituci, která ho zahřeje v případě potřeby. To ale neznamená, že ostatní si nemohou pomoci. Zjistěte, po jakých potravinách vám bude teplo.
29. leden 2018 - Chřipka, nachlazení, rýma či bolesti hlavy. Tomu všemu se dá jednoduše zabránit díky úžasným superpotravinám a naturálním doplňkům stravy. Které to jsou?
22. listopad 2017 - Ayurvéda dělí lidi na 3 základní tělesné konstituce, které mají poměrně odlišný způsob fungování během dne a také jinou vhodnou stravu. Rozebereme si, jaké jídlo je pro vás nejvhodnější.
18. listopad 2017 - Ayurvéda v doslovném překladu znamená věda o dlouhověkosti. Je to přes 3000 let vytvářený systém léčitelství, který lidem ukazuje, jak léčit fyzickou, tak i duchovní stránku bytosti. Aby však mohlo dojít k úplnému uzdravení nemocného, musí se k němu přistupovat jako k duši, která sestoupila z vyšších sfér do hmotné existence.
24. říjen 2017 - Mnoho pacientů s rakovinou se snaží pomáhat si nejrůznějšími způsoby, aby svým dílem pomohli lékařům s bojem proti této zákeřné nemoci. Existuje celá řada především přírodních prostředků, které jsou velmi účinné už jen tím, že umějí šíření nádorů v těle zastavit. Pojďme si říci, které to jsou.
4. říjen 2017 - Zelený list ve tvaru srdce rostliny zvané škornice by mohl být klíčem k novému léku pro léčbu poruchy erekce. Výzkumníci tvrdí, že ze škornice extrahovaná a speciálně upravená látka icariin může být nejen stejně účinná jako slavná modrá pilulka, ale zároveň má mnohem méně nežádoucích účinků.
1. srpen 2017 - Velmi nenápadné příznaky demence se začínají objevovat u postižených již mnohem dříve než v pokročilém stáří. Lékaři mají za to, že k této chorobě můžeme vykročit již ve středním věku. Švédští výzkumníci v roce 2011 dokonce dospěli k závěru, že existuje přímá souvislost mezi demencí a nadváhou ve středním věku.
30. červen 2017 - Tělní tekutiny nejsou zrovna častým tématem rozhovorů. Stejně tak ušní maz. Faktem ale je, že tato lepkavá látka je pro naše tělo skutečně velmi důležitá a může nám hodně říci o našem zdraví. I když to možná působí nechutně, při dalším čištění uší byste se měli blíže podívat na to, co z vašich uší vyšlo.
22. červen 2017 - Mezi nejdůležitější zdravotní přínosy kava kava patří zmírnění úzkosti, pomoc s hubnutím, prevence předčasného stárnutí, zmírnění příznaků menopauzy, lepší spánek, prevence bolesti hlavy, ochrana ledvin. Také pomáhá přestat s kouřením.
20. červen 2017 - Maca peruánská je známá tím, že pomáhá s hormonální rovnováhou, což vede k razantnímu zmírnění projevů premenstruačního syndromu a rovněž menopauzy. U žen, které mají problémy s otěhotněním, zase maca podle všeho může pomoci vyrovnat hladinu estrogenu.
1. červen 2017 - Pokud se svícemi právě začínáte nebo jste se je rozhodli aplikovat pravidelně a předejít tak dlouhodobě nepříjemným nemocem či bolestem, máme pro vás pár tipů pro aplikaci.
30. květen 2017 - Vaše životní číslo, které si spočítáte z data narození, je zároveň klíčem k osobnímu frekvenčnímu kódu, který odpovídá vibraci duše. Jelikož nežijeme v ideálním harmonickém světě, je nutné se jím řídit. V opačném případě můžeme podléhat destruktivním vlivům kalendářního systému, který je v rozporu s přirozeným kosmickým řádem. Pokud chceme pochopit...
17. květen 2017 - Mnoho z nás má potíže se žaludkem. Po téměř jakémkoliv jídle se cítíme velmi těžce, máme nafouklé břicho, nejsme vůbec v pohodě. A když žaludek občas zabolí, nemůžeme se pak soustředit vůbec na nic. Pokud Vás trápí výše uvedené, máme pro Vás tipy, jak dosáhnout úlevy za pomoci přírodních prostředků.
12. květen 2017 - Který přírodní přípravek na hubnutí funguje stoprocentně? Tuto otázku z úst našich zákazníků slyšíme velmi často. A my doporučujeme námi ověřené produkty, které fungují především v synergii. Tedy ve vzájemné součinnosti.
10. květen 2017 - Cukrovkáři a všichni ti, kteří mají potíže se slinivkou, mají často za to, že jejich nemoc již bude celoživotním údělem. Nemusí tomu tak být. Existuje celá řada bylinek, které dokáží od nemoci velmi zásadním způsobem ulehčit.
9. květen 2017 - Poté, co Vám lékař naměří vysoký tlak, obvykle následuje předepsání léků. V lepším případě dobře míněná rada, ať změníte životní styl, protože ten stojí za hypertenzí. Jenže co když žijeme poměrně zdravě a přesto nám tlak skáče, jak se mu zlíbí? Nemusíme hned sáhnout po syntetických lécích, na snížení tlaku existují spolehlivé přírodní prostředky. ...
8. květen 2017 - Díváte se na film a zahlédnete tvář známého herce. To je přece... Tma, modrá smrt, řekl by ajťák. Ani za nic si nemůžete vybavit jeho jméno. Zatímco v počítači paměť vyměníte, v hlavě nikoliv. Zbývá jediná možnost – díry opravit za pomoci tisíce let prověřených přírodních prostředků. Vyjmenujeme si ty nejúčinnější.
22. květen 2015 - Je až s podivem, jaké zásadní informace o úspěchu alternativní medicíny ukrývá Národní lékařská knihovna Spojených států amerických. Třeba o výzkumu účinků původně jihoamerické léčivé byliny Chanca Piedra k léčení nefrolitiázy, což není nic jiného než přítomnost kamenů v ledvinách a močových cestách.
21. květen 2015 - Američtí indiáni moc dobře věděli, čím zahnat bolest hlavy. Bylinným "aspirinem". A sice fialkou, která obsahuje kyselinu salicylovou. Jenže na rozdíl od známé bílé tabletky, která obsahuje její derivát kyselinu acetylsalicylovou, je ta „fialková“ vyrobená naprosto přírodním způsobem.  
18. květen 2015 - Pyl. Všude nyní poletuje, letos více než obvykle. Pomalu, ale jistě se snáší úplně na všechno. A hlavně na vás. Do vašich nosních dutin, do dýchacích cest. Začíná záchvat. V tuto chvíli se chytnete čehokoliv, co vám pomůže. Záleží ovšem, co máte po ruce. Zda klasický lék anebo spásu z přírody.
14. květen 2015 - Auvajs, ten palec u nohy ukrutně bolí! Pokud vás náhle zasáhla takto prudká bolest, aniž byste se zranili, s největší pravděpodobností máte dnu. Právě palec u nohy bývá prvním terčem této zákeřné formy artritidy. Zatímco lékař vám předepíše zásadní úpravu jídelníčku a léky, příroda to druhé jmenované nahradí svými poklady. Od třešní přes šťávu z al...
11. květen 2015 - Len odjakživa provázel lidstvo na pouti životem. Ať už jako surovina pro výrobu plátna, přísada do provazů, strun, rybářských sítí či plachet. Všechny výrobky ze lnu jakoby napovídaly, v čem se ukrývá největší síla plodnosti lněného semínka jako potraviny. Něco zachytávat či jistit. V případě lněného oleje se jedná o jeho schopnost udržet srdce zdr...
banner

Zasílání novinek
Aktuální video
Anketa
Kterou superpotravinu máte nejraději?
(Z tohoto počítače už bylo hlasováno.)
Chia
19%
Quinoa
14%
Maca
15%
Chlorella
13%
Spirulina
13%
Kotvičník
12%
Mladý ječmen
13%
banner

Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Kočky chrání před negativní energiíBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteTajný recept kardiologů proti všem nemocemMaca umí upravit hormonální nerovnováhuPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Úžasné město bez politiků, náboženství a penězProč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekProkázáno: Chemoterapie neléčí, ale zabíjíPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Kokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Cizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životNaklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyVyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Spirituální probouzení mezi třetí a pátou ránoJežíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciÚzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíQuinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciJak si můžeme uvolnit zablokované čakryBylinný zázrak má jméno kotvičníkŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiZázvor je 10000x silnější než chemoterapieJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Jak se zbavit negativních bytostí čtvrté dimenzeRecept na prastarý domácí sirup proti kašliLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Snižte krevní tlak za 5 minut a bez lékůBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatDeset základních kroků ke zvládnutí telepatieVilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskChlorella a její prokázané zdravotní přínosyCo si různá znamení horoskopu neumí přiznat?Naše kočka vidí, co my ani nemůžemeUmírající těsně před smrtí navštěvují mrtví lidéOregano vyčistí plíce od prachu, plísně i bakterií
banner

Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.