Kortikoidy léčí jen příznaky. Jak je nahradit?

17. březen 2018

zobrazeno 761x

Sponzoruji svou inspiraci

Problém synteticky vyrobených kortikosteroidů je závislost, která na nich vzniká jejich užíváním. Kortikoidy pouze oslabují náš imunitní systém, ale neřeší příčinu jeho špatné funkce. Kromě toho, že po vysazení kortikoidů se projev onemocnění vrací okamžitě zpátky, tak má i řadu vedlejších, velmi nežádoucích účinků. Naštěstí existují k tělu šetrné přírodní alternativy.

banner

Dnešní svět nabízí možnost sledovat paradoxy, kterých si člověk nikdy v minulosti nemohl být vědom. Jedním z nich je velmi diskutabilní přínos zdravotnických systémů vyspělých zemí. I přes veškerou pokrokovou technologii a novodobá léčiva stále přibývá více a více lidí trpící autoimunitními nebo alergickými reakcemi.

O skutečné příčině těchto novodobých civilizačních onemocnění se vedou velké spory. Hrstka lékařů, kteří nazývají věci pravými jmény, je označována za šarlatány těmi, kteří plnými doušky čerpají výhody závislosti většiny pacientů na lékařsko-farmaceutickém průmyslu, štědře dotovaném z veřejného zdravotního pojištění, do něhož jsme nuceni přispívat všichni.

Ať už je to jakkoliv, skutečnost je taková, že imunitní systém některých jedinců je doslova zmatený a skutečně má problém s rozeznáním neškodných a zdraví ohrožujících patogenů. I když současný zdravotní systém v mnoha ohledech zachraňuje životy, každý jednotlivec by si přesto měl uvědomit, že na lidském zdraví se staví opravdový velký farmaceutický business a všechny rady od doktorů a lékařů by měl neustále prověřovat a hledat spíše přirozené přírodní cesty léčby různých onemocnění.

Ašvaganda

Ašvaganda je jeden z nejlepších přírodních adaptogenů, který pomáhá našemu tělu přizpůsobit se jakýmkoliv životním podmínkám. Je velice doporučována kvůli svým posilujícím účinkům, které nám pomáhají se vyrovnat s větší dávkou stresu i fyzické zátěže. Dle ayurvédy ašvaganda tonizuje a vitalizuje celý organismu a podporuje tvorbu látky zvanou ódžas, která v našem organismu působí jako podpora všech životních funkcí, včetně stabilizace imunitního systému.

Oleje

Jestli trpíte atypickým ekzémem nebo jakoukoliv alergickou reakcí projevené na vaši kůži, tak vám určitě doporučujeme užívat nutričně bohaté přírodní oleje, které pomáhají ošetřovat kůži. Díky těmto přírodním olejům můžete snížit užívání kortikoidů a v některých případech je i zcela vyřadit.

Velice účinný je kokosový olej, který kromě léčby kůže lze použít také jako prostředek na čistění zubů a výplachu úst. Díky jeho antibakteriálním účinkům chrání zubní sklovinu i kůži.

Určitě za zmínku stojí také konopný olej, který v sobě obsahuje řadu, pro tělo prospěšných látek jako v konopné masti, a přináší tak řadu skvělých léčebných účinků.

Reishi

Reishi jsou právem považované, za jeden z přírodních zázraků právě díky svým protizánětlivým, antimicrobakteriálním a antivirovým účinkům, které z nich činí, jednoho z nejlepších pomocníků při bojí s jakýmkoliv ekzémem či jiným kožním onemocněním. Houba reishi totiž obsahuje triterpenoidy, které tyto účinky zprostředkovávají.

Houbu reishi také oceňují lidé, kteří trpí alergiemi, jelikož tato houba pomáhá tlumit některé alergické reakce. Houbu lze užívat ve formě extraktu nebo čaje.

Kurkuma

Koření se silnými protizánětlivými účinky je dle ayurvédy přímý bojovník se suchou i svědící kůží. Většina těchto situací nastává v situaci, kdy jsou v těle nevyvážené dóši váta a pitta, které kurkuma svým složením harmonizuje a uklidňuje.

Kurkumu můžeme smíchat s menším množstvím kokosového či konopného oleje a vytvořit skvělý mazlavý krém na jakoukoliv vyrážku či ekzém.

Lékořice

Lékořicový extrakt je hojně využíván při tvorbě léků glukokortikoidů. Kořen, ale i zbytek rostliny v sobě totiž obsahuje řadu látek, které jednak podporují tvorbu kortikosteroidů, ale zároveň pomáhají s jeho odolností a případnému rozložení, což ve výsledku znamená, že nám lékořice dokáže značně pomoci při jeho nedostatku. Každý uživatel si může z kořenů udělat perfektní čaj, na posílení organismu.

Užívání lékořice se doporučuje lidem trpící cukrovkou, jelikož je velice sladká, ale s naprosto minimálním výskytem cukrů.

Pár rad závěrem

Náš imunitní systém čelí výzvám moderní doby. Lidský organismus se musí pravidelně detoxikovat od látek, se kterými se nikdy předtím nesetkal. Většina těchto toxinů z průmyslu, dopravy a celkově života v moderní společnosti oslabuje a degeneruje naše vlastní tělo. Trpíme pak řadou chronických onemocnění.

Všem velice doporučujeme hledat a navštěvovat přírodní krásy, dbát na svůj jídelníček a provádět času od času řádnou detoxikaci. Všem přejeme pevné zdraví a silné proudění energie života.

Jakub

nehodnoceno

Předchozí související články

10. březen 2018 - Když dítě onemocní, lékař předepíše antibiotika. Dítě se vyléčí jenom, aby za týden znovu onemocnělo. Dítě je neustále nemocné, má zničenou imunitu a takhle to pokračuje třeba i 4 měsíce. Děti jsou na tom nejhůř, ale všichni víme, že se to týká i nás, dospělých. Jak tomu předejít a vyhnout se nutnosti užívat antibiotika?
9. únor 2018 - Každý z nás zná ten pocit, kdy ruce i nohy jsou studené, neprokrvené a chceme, co nejrychleji do vyhřátých prostor a místností. Ne každý z nás má ohnivou konstituci, která ho zahřeje v případě potřeby. To ale neznamená, že ostatní si nemohou pomoci. Zjistěte, po jakých potravinách vám bude teplo.
29. leden 2018 - Chřipka, nachlazení, rýma či bolesti hlavy. Tomu všemu se dá jednoduše zabránit díky úžasným superpotravinám a naturálním doplňkům stravy. Které to jsou?
22. listopad 2017 - Ayurvéda dělí lidi na 3 základní tělesné konstituce, které mají poměrně odlišný způsob fungování během dne a také jinou vhodnou stravu. Rozebereme si, jaké jídlo je pro vás nejvhodnější.
18. listopad 2017 - Ayurvéda v doslovném překladu znamená věda o dlouhověkosti. Je to přes 3000 let vytvářený systém léčitelství, který lidem ukazuje, jak léčit fyzickou, tak i duchovní stránku bytosti. Aby však mohlo dojít k úplnému uzdravení nemocného, musí se k němu přistupovat jako k duši, která sestoupila z vyšších sfér do hmotné existence.
24. říjen 2017 - Mnoho pacientů s rakovinou se snaží pomáhat si nejrůznějšími způsoby, aby svým dílem pomohli lékařům s bojem proti této zákeřné nemoci. Existuje celá řada především přírodních prostředků, které jsou velmi účinné už jen tím, že umějí šíření nádorů v těle zastavit. Pojďme si říci, které to jsou.
4. říjen 2017 - Zelený list ve tvaru srdce rostliny zvané škornice by mohl být klíčem k novému léku pro léčbu poruchy erekce. Výzkumníci tvrdí, že ze škornice extrahovaná a speciálně upravená látka icariin může být nejen stejně účinná jako slavná modrá pilulka, ale zároveň má mnohem méně nežádoucích účinků.
1. srpen 2017 - Velmi nenápadné příznaky demence se začínají objevovat u postižených již mnohem dříve než v pokročilém stáří. Lékaři mají za to, že k této chorobě můžeme vykročit již ve středním věku. Švédští výzkumníci v roce 2011 dokonce dospěli k závěru, že existuje přímá souvislost mezi demencí a nadváhou ve středním věku.
30. červen 2017 - Tělní tekutiny nejsou zrovna častým tématem rozhovorů. Stejně tak ušní maz. Faktem ale je, že tato lepkavá látka je pro naše tělo skutečně velmi důležitá a může nám hodně říci o našem zdraví. I když to možná působí nechutně, při dalším čištění uší byste se měli blíže podívat na to, co z vašich uší vyšlo.
22. červen 2017 - Mezi nejdůležitější zdravotní přínosy kava kava patří zmírnění úzkosti, pomoc s hubnutím, prevence předčasného stárnutí, zmírnění příznaků menopauzy, lepší spánek, prevence bolesti hlavy, ochrana ledvin. Také pomáhá přestat s kouřením.
20. červen 2017 - Maca peruánská je známá tím, že pomáhá s hormonální rovnováhou, což vede k razantnímu zmírnění projevů premenstruačního syndromu a rovněž menopauzy. U žen, které mají problémy s otěhotněním, zase maca podle všeho může pomoci vyrovnat hladinu estrogenu.
1. červen 2017 - Pokud se svícemi právě začínáte nebo jste se je rozhodli aplikovat pravidelně a předejít tak dlouhodobě nepříjemným nemocem či bolestem, máme pro vás pár tipů pro aplikaci.
30. květen 2017 - Vaše životní číslo, které si spočítáte z data narození, je zároveň klíčem k osobnímu frekvenčnímu kódu, který odpovídá vibraci duše. Jelikož nežijeme v ideálním harmonickém světě, je nutné se jím řídit. V opačném případě můžeme podléhat destruktivním vlivům kalendářního systému, který je v rozporu s přirozeným kosmickým řádem. Pokud chceme pochopit...
17. květen 2017 - Mnoho z nás má potíže se žaludkem. Po téměř jakémkoliv jídle se cítíme velmi těžce, máme nafouklé břicho, nejsme vůbec v pohodě. A když žaludek občas zabolí, nemůžeme se pak soustředit vůbec na nic. Pokud Vás trápí výše uvedené, máme pro Vás tipy, jak dosáhnout úlevy za pomoci přírodních prostředků.
12. květen 2017 - Který přírodní přípravek na hubnutí funguje stoprocentně? Tuto otázku z úst našich zákazníků slyšíme velmi často. A my doporučujeme námi ověřené produkty, které fungují především v synergii. Tedy ve vzájemné součinnosti.
10. květen 2017 - Cukrovkáři a všichni ti, kteří mají potíže se slinivkou, mají často za to, že jejich nemoc již bude celoživotním údělem. Nemusí tomu tak být. Existuje celá řada bylinek, které dokáží od nemoci velmi zásadním způsobem ulehčit.
9. květen 2017 - Poté, co Vám lékař naměří vysoký tlak, obvykle následuje předepsání léků. V lepším případě dobře míněná rada, ať změníte životní styl, protože ten stojí za hypertenzí. Jenže co když žijeme poměrně zdravě a přesto nám tlak skáče, jak se mu zlíbí? Nemusíme hned sáhnout po syntetických lécích, na snížení tlaku existují spolehlivé přírodní prostředky. ...
8. květen 2017 - Díváte se na film a zahlédnete tvář známého herce. To je přece... Tma, modrá smrt, řekl by ajťák. Ani za nic si nemůžete vybavit jeho jméno. Zatímco v počítači paměť vyměníte, v hlavě nikoliv. Zbývá jediná možnost – díry opravit za pomoci tisíce let prověřených přírodních prostředků. Vyjmenujeme si ty nejúčinnější.
22. květen 2015 - Je až s podivem, jaké zásadní informace o úspěchu alternativní medicíny ukrývá Národní lékařská knihovna Spojených států amerických. Třeba o výzkumu účinků původně jihoamerické léčivé byliny Chanca Piedra k léčení nefrolitiázy, což není nic jiného než přítomnost kamenů v ledvinách a močových cestách.
21. květen 2015 - Američtí indiáni moc dobře věděli, čím zahnat bolest hlavy. Bylinným "aspirinem". A sice fialkou, která obsahuje kyselinu salicylovou. Jenže na rozdíl od známé bílé tabletky, která obsahuje její derivát kyselinu acetylsalicylovou, je ta „fialková“ vyrobená naprosto přírodním způsobem.  
18. květen 2015 - Pyl. Všude nyní poletuje, letos více než obvykle. Pomalu, ale jistě se snáší úplně na všechno. A hlavně na vás. Do vašich nosních dutin, do dýchacích cest. Začíná záchvat. V tuto chvíli se chytnete čehokoliv, co vám pomůže. Záleží ovšem, co máte po ruce. Zda klasický lék anebo spásu z přírody.
14. květen 2015 - Auvajs, ten palec u nohy ukrutně bolí! Pokud vás náhle zasáhla takto prudká bolest, aniž byste se zranili, s největší pravděpodobností máte dnu. Právě palec u nohy bývá prvním terčem této zákeřné formy artritidy. Zatímco lékař vám předepíše zásadní úpravu jídelníčku a léky, příroda to druhé jmenované nahradí svými poklady. Od třešní přes šťávu z al...
11. květen 2015 - Len odjakživa provázel lidstvo na pouti životem. Ať už jako surovina pro výrobu plátna, přísada do provazů, strun, rybářských sítí či plachet. Všechny výrobky ze lnu jakoby napovídaly, v čem se ukrývá největší síla plodnosti lněného semínka jako potraviny. Něco zachytávat či jistit. V případě lněného oleje se jedná o jeho schopnost udržet srdce zdr...
banner

Zasílání novinek
Aktuální video
Anketa
Kterou superpotravinu máte nejraději?
(Z tohoto počítače už bylo hlasováno.)
Chia
19%
Quinoa
14%
Maca
15%
Chlorella
13%
Spirulina
13%
Kotvičník
12%
Mladý ječmen
13%
banner

Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Kočky chrání před negativní energiíBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteTajný recept kardiologů proti všem nemocemMaca umí upravit hormonální nerovnováhuPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Úžasné město bez politiků, náboženství a penězProč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekProkázáno: Chemoterapie neléčí, ale zabíjíPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Kokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Cizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životNaklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyVyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Spirituální probouzení mezi třetí a pátou ránoJežíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciÚzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíQuinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciJak si můžeme uvolnit zablokované čakryBylinný zázrak má jméno kotvičníkŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiZázvor je 10000x silnější než chemoterapieJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Jak se zbavit negativních bytostí čtvrté dimenzeRecept na prastarý domácí sirup proti kašliLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Snižte krevní tlak za 5 minut a bez lékůBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatDeset základních kroků ke zvládnutí telepatieVilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskChlorella a její prokázané zdravotní přínosyCo si různá znamení horoskopu neumí přiznat?Naše kočka vidí, co my ani nemůžemeUmírající těsně před smrtí navštěvují mrtví lidéOregano vyčistí plíce od prachu, plísně i bakterií
banner

Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.