Tajemné zvuky nemají logické vysvětlení

12. březen 2018

zobrazeno 503x

Sponzoruji svou inspiraci

Neexistuje nic znervózňujícího než dunivý zvuk z drum´n´bass párty anebo běžící dieselový motor zpoza okna, když se snažíte doma relaxovat. Jenže v poslední době lidé z mnoha míst Země hlásí, že slyší podivné zvuky, zejména pak nikdy nekončící bzučení. Nikdo není schopen uspokojivě vysvětlit původ těchto zvuků, což konspirační teoretiky okamžitě svádí k myšlenkám, že příčinou mohou být bizarní tajné operace vlád nebo korporací, které nechtějí, aby se veřejnost o jejich experimentech dozvěděla. Co si tom myslíte Vy?

banner

​Obyvatelé mnoha oblastí na Zemi tvrdí, že slyší podivné bzučení o různé výšce tónu a intenzitě, připomínající monotónní subwoofer nebo dieselový motor nákladního automobilu. Hlášení přichází z USA (Nové Mexiko), Kanady (Ontario), Nového Zélandu (Auckland) a také z Anglie, konkrétně z Bristolu. V některých městech tamní obyvatele trápí toto bzučení po celá desetiletí. Jiní zase říkají, že tajemný hluk je začal terorizovat teprve v posledních několika letech.

Někteří to nevydrželi. Raději se pokusili své domy prodat a přestěhovat se. Další se snaží otupit své vnímání za pomocí psychofarmak. Tři jedince to dokonce dohnalo až k sebevraždě.

Lékaři než aby přiznali barvu, že nevědí, tak se snaží zvuky svalit na tinnitus anebo zvýšenou citlivost na běžné zvuky, zejména ve městech. Když ale nepomohly ani špunty do uší, mnozí postižení dospěli k závěru, že zdrojem zvuků musí být vibrace, linoucí se v celém těle.

Mike Provost z kanadského města Windsor, ležícího na břehu řeky Detroit, která tvoří hranici mezi USA a Kanadou, vytvořil facebookovou skupinu, která se rozrostla na více než 2000 členů, kteří slyšeli hukot či bzučení. Postižení jedinci mají za to, že zdrojem podivného hluku je nedaleký malý ostrov na americké straně, který je plný průmyslových sléváren a oceláren.

Ostrov Zug mnozí považují detroitskou oblast 51. Každý pokus o vysvětlení operací, probíhajících na ostrově, se vždy setkal s odporem americké vlády a spolupracujících korporací. Ostrov, který byl kdysi pohřebištěm domorodých Američanů, střeží jak soukromé společnosti, které zde působí, tak i ministerstvo pro vnitřní bezpečnost. Mluvčí společností působících na ostrově odmítají cokoliv zveřejnit o svých operacích, stejně tak striktně odmítají možnost, že by jejich provozy mohly být zdrojem bzučení.

Paradoxně hluk je slyšet pouze na kanadském břehu řeky. V Detroitu ani jinde v Michiganu to nikdo neslyší. Během některých nocí je hluk podle některých obyvatel Windsoru tak hlasitý, že se třesou skleněné vitríny a dokonce i zdi domů.

V Taosu ve státě Nové Mexiko o podobném bzučivém zvuku referují tamní obyvatelé již od padesátých let minulého století. Popisy zvuků se liší, místní se domnívají, že nemusejí pocházet z jediného zdroje. Někteří je popisují jako bzučení, jiní říkají, že to zní více jako šelest či bzukot.

Místní obyvatelka Georgie Jones říká, že začala slyšet bzučení krátce poté, co se do města přistěhovala. Zpočátku měla za to, že slyší hluboké basové tóny z hudební aparatury v nedalekém domě. Když se jednou ráno probudila, ptala se své spolubydlící, jestli ji v noci taky probudil večírek u sousedů.

Odpověď ji však rozladila. „Myslíme si, že si slyšela bzučení. Je slyšet v různou denní dobu, ale zejména večer nebo v noci. Bude se to opakovat každý den po několik týdnů. Je to opravdu nepříjemné,“ dostalo je (ne)vysvětlující odpovědi.

Georgie popisuje bzučení je dlouhý monotónní tón, který pulsuje a mění svou intenzitu. Někdy je hlasitější, ale zůstává monotónní. Občas to již nedokáže snášet, takže silně uvažuje, že se odstěhuje.

Jsou za tím vojenské systémy?

Jednou z populárních teorií, která by tajemné zvuky mohla vysvětlit, označuje za původce vojenský program, který využívá nízkofrekvenční rádiové vlny pro komunikaci mezi ponorkami a letadly. S touto myšlenkou poprvé přišel vědec David Deming z oklahomské univerzity.

Deming nabídl celou řadu možných zdrojů hluku. Od vlnových frekvencí odražených od ionosféry (HAARP) až po rádiové navigační vysílače s dlouhým dosahem, například LORAN. Jedno vysvětlení označuje za původce vojenský projekt známý jako TACAMO.

Vznikl v roce 1961, přičemž americké letectvo jej uvedlo v činnost o rok později. Stručně řečeno TACAMO zajišťuje rádiový přenos pro případ jaderné války mezi těmi, kteří rozhodují o úderech a těmi, kteří jejich příkazy provedou.

Frekvence odesílané a přijímané letadly, vybavenými systémem TACAMO, doplňují pozemní vysílače, z nichž některé patří k největším rozhlasovým stanicím na světě o výkonu dva milióny wattů.

Většina základen, které jsou zapojeny do systému TACAMO, se nachází v pobřežních oblastech, což by vysvětloval hluk například v Bristolu. Ten byl ostatně také hlavní základnou ponorkových operací USA během studené války.

Vzhledem k tomu, že hučení je krajně neobvyklé a téměř nemožné je detekovat, tak by celkem dávalo smysl, by mohlo pocházet z letadel, které létají velmi sporadicky při ojedinělých misích.

Jenže tato teorie dostává trhliny, protože oblastech, kde se nacházejí podobné vysílače pozemního vysílání, žádný podobný hluk hlášený není. A rovněž Taos se nenachází na pobřeží, ale naopak v pohoří Sangre de Cristo, nejméně 1500 kilometrů od Mexického zálivu nebo Tichého oceánu.

Taos se však nachází nedaleko Národní laboratoře Los Alamos, vojenské základny původně postavené na projektování jaderných zbraní během projektu Manhattan. Dnes se i nadále podílí na projektech týkajících se jaderné bezpečnosti, obrany a energetiky.

Pochází zvuky z vibrací Země?

Jiná teorie nabízí vysvětlení, že hukot je ve skutečnosti důsledkem subtilní vibrace Země o frekvenci 10 milihertz. Lidské není ucho obecně není schopno slyšet tak nízkou frekvenci. Nicméně údajně existují lidé s velmi citlivým sluchem, kteří to dokážou.

Tento velmi jemný hukot podle vědců vzniká silou oceánu, který se pohybuje po povrhu planety, což vytváří takzvané mikroseizmické jevy.

Tyto slabé zemské otřesy se někdy označují jako bzukot, ačkoli lidé z oblastí postižených podivnými zvuky říkají, že zní jinak než to, co je trápí. Tvrdí, že „jejich“ hluk zní na mnohem vyšších frekvencích, mezi 30 a 80 hertzi, což je již ve spektru slyšitelném lidským uchem, zatímco 10 milihertz je zcela mimo tento rozsah. Teorie by navíc nevysvětlila, proč se zvuky vyskytují pouze ve specifických oblastech světa, zejména ve vnitrozemí.

Kdy to skončí?

Takže co jsou vlastně tato podivná bzučení a hučení zač? Je téměř jisté, že kanadský Windsor vibruje „díky“ jedné z továren na ostrově Zug. Ale proč je to tak tajné? A co zase bzučí v Taosu? Mohou tyto zvukové frekvence trvale fyzicky poškozovat místní obyvatele, mimo nedostatku spánku a nepříjemností, které jim prokazatelně způsobují?

Ať je to cokoliv, nikdo nedokázal definitivně prokázat příčinu těchto tajemných zvuků. Prozatím jediným řešením pro ty, kteří trpí, se s tím vyrovnat anebo se odstěhovat. Pokud nepřipadá v úvahu ani jedno či druhé, badatel Glen Macpherson, který se problematikou podivného hluku zabývá, navrhl způsob, jak jej eliminovat. Řešení spočívá ve speciálním hliníkovém boxu, který zabraňuje průniků nízkých frekvencí. Box, který silně připomíná rakev, není však příliš praktický. Spíše působí jen jako záminka, jak přilákat pozornost médií k celé problematice. Skončí někdy to bzučení?

gaia.com

nehodnoceno

Předchozí související články

11. červen 2017 - Existuje jen velmi málo legend, které se prolínají různými kulturami a časy tak, jak legendy o křišťálových lebkách. V moderní době je možné je nalézt u Mayů, Aztéků, amerických indiánů a jiných původních obyvatel po celém světe (ve filozofickém slova smyslu jsou k nalezení v záznamech z Atlantidy a Lemurie). Tyto legendy byly předávány z generace ...
10. červen 2017 - Arizonský farmář David Hudson v roce 1975 našel v zemi materiál, který ještě nikdy neviděl. Nechal ho uschnout na ostrém místním slunci, aby ho mohl analyzovat. Jenže k jeho obrovskému překvapení hmota explodovala a v masivním záblesku světla zmizela! Když ji však usušil bez slunce, tak se nikam nevytratila.
6. červen 2017 - Je možné, že starověké kultury byly propojeny již před několika tisíci lety? Překvapivé důkazy o tom přináší další a další nálezy záhadných starověkých tunelů, které vedou napříč celou Evropou. Táhnou se od severního Skotska až směrem ke Středomoří. Sloužily jako starověké dálnice anebo ke zcela jinému účelu?
27. květen 2017 - V poslední době slunce poměrně dost mění své vyzařování, což se také projevuje v zemské atmosféře, v níž vytváří mnohdy velmi úchvatné obrazce. Náš spolupracovník Martin Mikuaš natočil zajímavé "hvězdice", které vytvořilo slunce svými paprsky v korunách stromů. Pokud máte podobné fotografie či videa, přiložte je prosím k tomuto příspěvku.
26. květen 2017 - V pátek 26. května 2017 se nad Slovenskem objevil záhadný světelný objekt, který střídavě mizel a opět se objevoval. Podívejte se na přiložené video. Další pozorování podobného charakteru bylo zaznamenáno svědky již 11. května 2017 nad Prešovem. Pokud jste se stali svědky tohoto jevu, máte ho vyfotografovaný nebo natočený na videu, prosím ozvěte...
banner

Zasílání novinek
Aktuální video
Anketa
Kterou superpotravinu máte nejraději?
(Z tohoto počítače už bylo hlasováno.)
Chia
18%
Quinoa
14%
Maca
16%
Chlorella
13%
Spirulina
13%
Kotvičník
13%
Mladý ječmen
13%
banner

Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Kočky chrání před negativní energiíBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteTajný recept kardiologů proti všem nemocemMaca umí upravit hormonální nerovnováhuPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Úžasné město bez politiků, náboženství a penězProč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekProkázáno: Chemoterapie neléčí, ale zabíjíPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Kokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Cizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životNaklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyVyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Ježíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciÚzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíSpirituální probouzení mezi třetí a pátou ránoQuinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciJak si můžeme uvolnit zablokované čakryŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemBylinný zázrak má jméno kotvičníkJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiZázvor je 10000x silnější než chemoterapieJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Jak se zbavit negativních bytostí čtvrté dimenzeRecept na prastarý domácí sirup proti kašliLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Brečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatSnižte krevní tlak za 5 minut a bez lékůDeset základních kroků ke zvládnutí telepatieVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskVilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníChlorella a její prokázané zdravotní přínosyCo si různá znamení horoskopu neumí přiznat?Naše kočka vidí, co my ani nemůžemeUmírající těsně před smrtí navštěvují mrtví lidéOregano vyčistí plíce od prachu, plísně i bakterií
banner

Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA
nad 500 korun dárek MACA BIO 100 g,
nad 1000 korun další MACA BIO 100 g,
nad 1500 Kč Kotvičník extrakt 20 g ZDARMA.

Parádní den plný zlaté energie života