foto: Pixabay
banner

Je šišinka miniaturní solární elektrárnou?

15. listopad 2016

Sluneční energie urazila již poměrně dlouhou cestu. Během posledních pěti let se vyvinula z těžkopádných solárních panelů, kterých se musely na střechy instalovat desítky, aby dokázaly poskytnout dostatek kilowattů za hodinu k provozu i těch nejmenších domácností. Poté přišly tenké fólie, které byly mnohem lehčí, a nedávno dokonce i spreje, který jsou založeny na nanotechnologiích, takže si můžete nakreslit nějaké hezké graffiti a zároveň si nechat solárně napájet počítač, lednici i klimatizaci.

banner

Podle nejnovějších zpráv z MIT inženýr biomedicíny Šu-kuang Čang nastiňuje možnost odesílání solární energie do odlehlých vesnic pomocí solárních článků vyráběných ze zemědělského odpadu, které fungují na principu fotosyntézy zvaném fotosystém I (PS-I). Ty se podobně jako běžné solární panely položí na substrát a při vystavení světlu produkují elektrický proud. Protože nesmýšlím jako běžný člověk a ani jsme neabsolvoval MIT, začal jsem  tak přemýšlet.

"Buď je to snadné nebo nemožné". Salvador Dalí

Pokud dokážeme vytvořit energii z největšího zdroje volné energie ve vesmíru (odhaduje se, že pouhých 8 minut slunečního záření dokáže zásobovat energií celé město po dobu jednoho roku) a přidáme trochy organické hmoty, co nám brání napájet se světlem, které se odráží v našem malém, osobním slunci – šišince. Konec konců tato fascinující žláza má tyčinky a čípky a světlo podobně jako naše oči zpracovává. Bývá zmiňováno "osvětlení", ke kterému dochází po otevření šišinky, a i když se jedná o metaforu poněkud esoteričtější, proč se na ni nepodívat i z fyzické stránky?

Síly obecně máme více než síly vůle, a často se sami sobě vymlouváme a říkáme si, že něco nejde.  Francois Duc De la Rochefoucauld

Jehličnatý strom, který produkuje borové šišky, je jedním z nejstarších biologických rodů na zemi. Existuje již třikrát delší dobu než všechny druhy kvetoucích rostlin. Opravte mě, pokud se mýlím, ale už v páté třídě se vyučuje, že květiny a listy fotosyntézu vyžadují, aby mohly kvést, respektive zůstat zelené. Jestli mohou získat svou energii přímo od slunce rostliny, proč ne my? Šišince se říká sídlo duše, tisícilistý lotus, epicentrum osvícení, vedžat neboli Horovo oko, a před chvílí jsme je nazvali také borovými šiškami, ale možná to pravé osvícení tkví duchovně v tom, že můžeme aktivací této malé žlázy uprostřed mozku začít spalovat svůj vlastní zdroj energie.

Konec konců existují mýty a příběhy o jogínech s nadpřirozenými silami žijících v Himalájích, kteří byli týdny schopni fungovat bez jídla a vody. Legendy říkají, že existovali ze světla. Tyto schopnosti nejsou ve starověkých jogínských textech žádným vtipem. Siddhi jsou nadpřirozené síly, kterými prý dokáží vládnou probuzení a osvícení. Dokonce mají v sakskrtu zvláštní jména, například Anima, Mahima, Garima, Prapti.

"Alternativní fyzika je fyzika světla. Světlo se skládá z fotonů, které nemají žádné antičástice. To znamená, že ve světě světla neexistuje žádný dualismus." Terence McKenna

Vlastní energii už dokážeme vytvářet i prostším způsobem – pomocí kinetické energie. Kola, která šlapáním vyrábějí energii, je možné dnes najít na mnoha místech. Zpracování světelné energie už pak není tak přitažené za vlasy. Starověké texty dokonce hovoří o aktivaci těla světlem. To vyžaduje přesun na vyšší frekvence, ideálně tak, že vaše hrubé nebo hmotné tělo se stane dostatečně lehkým na to, aby mohlo spolupracovat s jinými prvky v naší galaxii – větrem, vzduchem, vodou i slunečními paprsky.

"K dosažení nemožného se člověk musí pokusit o absurdní."  Miguel de Cervantes

Vědci již poukázali na to, že ve vesmíru je pravděpodobně více dimenzí. Říká to i teorie strun. Tato potenciální teorie všeho by znamenala, že tyto starodávné metafory nejsou jen vylepšenou verzí Hvězdných válek, epizody 30027. Pokud existuje více rozměrů, pak by holografický princip a další návrhy "sjednoceného pole" umožňovaly doslova žít ze světla. Problém je, že siddhi, neboli "zvláštní" schopnosti, jsou ve starověkých textech zmíněny pouze letmo, neboť panovala domněnka, že by tyto síly mohly zkorumpovat nečistou mysl.

Znovu to uvedeme na příkladu z Hvězdných válek. Pokud není mysl očištěna, mohl by se člověk změnit v Darth Maula nebo Darth Vadera, a místo použití svých sil ke konání dobra by mohlo dojít k nafouknutí ega a konání zla. Mám podezření, že jak by se stali světlejšími a jasnějšími díky intuitivním postřehům získaným na duchovní cestě, mohlo by mnoho lidí mít přemrštěné ego, neboť i mnoho duchovních "guru" se nedokázalo zbavit svých přirozených lidských přání a tužeb.

Existují vtipy o zendó čili meditačních budovách, že jsou plné opilých mnichů a patolízalů, kteří mnichy i přesto následují. Není však nepravděpodobné, že bychom si dokázali vypěstovat určité nadlidské rysy. Zvažte tyto zázračné výkony. V děloze děti "dýchají" vodu z dělohy své matky přes pupeční šňůru. Je známo, že když organismus zaplaví dostatek adrenalinu, matky dokázaly nadzvednou auto, aby osvobodily pod nimi uvězněné děti.

Odvážlivý Holanďan Wim Hof, který běžel arktický maraton, přežil bez košile 30 stupňů pod nulou. Dvoumetrový muž jménem John Evans dokáže na hlavě udržet celý automobil. To jsou jen příklady obyčejných lidí, kteří dokáží neobyčejné věci. Kromě toho dokáží mistři šaolinského kungfu tlačit auta s mečem proti krku a provádět gravitačně nemožné kousky ve vzduchu. Tibetští mniši již dokázali, že mohou prostřednictvím meditace výrazně měnit vlastní tělesnou teplotu.

"Je docela zábava dokázat nemožné." Walt Disney

“… Duchovní molekula musí s rozumnou spolehlivostí vyvolat určité psychické stavy, které považujeme za "duchovní". Jde o pocity mimořádné radosti, nadčasovosti a jistoty, že to, co zažíváme, je skutečnější než skutečnost. Takové podstata nás může vést k přijetí koexistence protikladů, života a smrti, dobra a zla; vědomí, že vědomí pokračuje po smrti; hluboká znalost základní jednoty všech jevů; a pocit moudrosti či lásky prostupující celou existencí." Rick Strassman, Duchovní molekula

Pokryti chladnými, vlhkými listy, byli schopni změnit svou teplotu natolik, že z listů začala stoupat pára. Díky meditaci je šišinka stále otevřenější a zaplavuje mozek a tělo od serotoninu odvozeným melatoninem neboli DMT (dimethyltryptaminem). Tyto výkony jsou zřejmě jen špičkou ledovce. Pokud otevřením šišinky a osvícením své mysli dokážeme pouze otevřít svou mysl k alternativním světům, je dost dobře možné, že nakonec na své cestě najdeme způsob, jak přijímat světlo očima a kůží a využít ho k pohonu svého těla.

I pokud přizpůsobení neproběhně biologickou cestou, tak přemýšlet nad využitím solární energie a biologického odpadu jako vědci z MIT je tou správnou cestou. Pokud se esoterické příběhy z minulosti dokáží spojit s nejmodernějším technologickým vývojem současnosti, možná budeme schopni pohánět horské dráhy v Disneylandu odpoledním poležením si na slunci.

zdrojový článekwww.bodymindsoulspirit.com

překlad: Lukáš Kucharczyk


banner
nehodnoceno

Předchozí související články

11. listopad 2016 - Dva přední vědci tvrdí, že lidský mozek je ve skutečnosti „biologický počítač“ a „lidské vědomí“ je program běžící v kvantovém počítači, který se nachází v mozku a který nepřestává pracovat ani poté, co „zemřeme“. Podle vysvětlení těchto expertů duše po smrti člověka nezemře, ale navrátí se do vesmíru.
7. listopad 2016 - Co byste dělali, kdybyste v tuto chvíli mohli změnit realitu v něco ještě lepšího, PRÁVĚ TEĎ? Každý den svým myšlením a závěry vytváříme svou realitu, proč tedy nevytvořit něco úžasného? Každý seriózní vědecký experiment, by měl být za podobných okolních podmínek opakovatelný. Od chvíle, kdy doktor Masaru Emoto prokázal, že myšlenky a záměry vyt...
5. listopad 2016 - NASA potvrdila existenci zakřivení v čase a prostoru, což je další důkaz toho, že vesmír neznáme tak dobře, jak jsme si mysleli. Podle fyzika Francise Everitta ze Stanfordovy univerzity je „časoprostor kolem Země zakřiven přesně tak, jak to předpovídala teorie obecné relativity“. Kolem Země skutečně existuje vír v prostoru a jeho tvar přesně odpoví...
29. říjen 2016 - Za revolučním vynálezem v péči o osobní hygienu stojí japonská výzkumnice Kazue Jamagiši. Tím objevem je zubní pasta s neuvěřitelnými vlastnostmi. Pasta vyplní všechny dírky a prasklinky v zubu a zároveň obnoví zubní sklovinu.
21. říjen 2016 - Evoluční psychologie dlouhá léta uvažuje nad tím, proč se lidé dokáží chovat nesobecky. Pokud je naše chování opravdu ovlivňováno „sobeckým genem“, s jehož teorií přišel Richard Dawkins, proč plýtváme časem a zdroji na pomoc cizím lidem?
20. říjen 2016 - Nová studie odhaluje, že lidem závislým na analgetikách nepřijdou děti roztomilé. Ačkoliv to na první pohled nemusí znít nijak vážně – všichni přece nevnímáme věci stejně – lékaři tvrdí, že je se jedná o nebezpečnou známku toho, jak drogy manipulují myslí.
25. září 2016 - Z lingvistického pohledu je sumerština izolovaný jazyk, který nepatří k žádné známé lingvistické formě. Vědci studovali starověkou sumerštinu a snažili se najít spojitosti s dalšími skupinami jazyků, avšak neúspěšně. Sumerové vynalezli hieroglyfické písmo, ze kterého později vzniklo písmo klínové. Starověká Sumerština může se staroegyptským písemný...
24. září 2016 - Podle poslední studie žili „jednorožci“ na území Kazachstánu do doby před 26 000 lety, což znamená, že v dávné minulosti mohli dokonce tito záhadní tvorové žít společně s lidmi. Zdá se tedy, že by mohlo na tomto legendárním mýtu být něco pravdy. Takzvaní „sibiřští jednorožci“ sice nebyli tak krásní, jak je lidé v mytologických příbězích popisovali,...
24. září 2016 - Je to příběh jako z komiksu. Kontroverzní ruský vědec Anatolij Broučkov si vstříkl do cévního systému bakterii, která je 3,5 milionu let stará. Ba co víc, prohlašuje, že se jedná o klíč k „věčnému životu“.
17. září 2016 - Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli vám váš pes rozumí, když mu tisíckrát denně říkáte, jak moc ho máte rádi? Vědci z Univerzity Loránda Eötvöse v Maďarsku totiž mají skvělou zprávu pro všechny milovníky psů!
15. září 2016 - Ženy možná žijí déle díky svému silnějšímu imunitnímu systému, říkají výzkumníci. Věří, že ženy se rodí s vnitřní silou, která funguje déle a účinněji, než u mužů.
5. září 2016 - Vědecký výzkum prokázal přenos DNA mezi mužem a ženou během sexuálního styku. Zároveň jiné bádání člena ruské akademie věd Pjotra Garjajeva naznačilo, že DNA je nejen kódovaným komplexem genetických informací, ukládaných vlivem životních zkušeností během celého života, ale také přijímačem a vysílačem v přítomném čase.
31. srpen 2016 - Bioquark, biotechnologická společnost se sídlem ve Spojených státech, dostala zelenou k pokusům na 20 pacientech ve stavu mozkové smrti s cílem stimulovat jejich neurony a přimět je k novému růstu a doslova je tak přivést zpět mezi živé.
30. srpen 2016 - Vědci, kteří 13 let pracovali na Projektu lidského genomu, naznačují, že dosáhli úžasného vědeckého objevu: věří, že 97 % takzvaných nekódujících úseků lidské DNA je ve skutečnosti genetický kód mimozemských forem života. Funkce „junk DNA“ (odpadní DNA) byla pro vědce po dlouhou dobu tajemstvím. Nyní se domnívají, že se jedná o DNA mimozemského pův...
27. srpen 2016 - „Trh je manifestací života. Nejjasnější manifestace života nastává v jeho kondenzaci: v určitých bodech, konkrétních drahách, konkrétních časoprostorových formacích.“ Někomu by se mohlo zdát, že jde pouze o změť náhodných slov. Ve skutečnosti jde o úvod akademického článku údajně napsaného Antonem Vainem, nedávno jmenovaným náčelníkem štábu Vladimi...
25. srpen 2016 - Podle poslední studie je možné, že by lidstvo mohlo být „naprogramováno“ k víře, a příčinou toho je evoluce. Podle profesora z Oxfordské univerzity mohla víra v bohy pomoci zformovat lidstvo do podoby, jakou vidíme dnes. To znamená, že náboženství dost možná mohlo být výsledkem evoluce.
12. červenec 2016 - Muselo to být něčím v ovzduší. Během krátkého časového okna na konci poslední doby ledové začali lidé z doby kamenné v Evropě a Asii nezávisle na sobě užívat novou rostlinu: konopí. To je závěr archeologického zkoumání konopí, které rovněž uvádí spojitost mezi zvýšeným užíváním konopí ve východní Asii a nárůstem transkontinentálního obchodování na ...
9. červenec 2016 - Šišinka (epifýza) ve tvaru borové šišky se nachází téměř v samém středu mozku. Tento orgán, který obvykle během spánku vylučuje úžasný neurohormon melatonin, byl kdysi považován za pozůstatek z nižšího evolučního stavu.
29. červen 2016 - Koenzym Q10 (CoQ10) je látka podobná vitamínu. Nalezneme ji v každé tělní buňce. Naše tělo si umí CoQ10 vyrobit a buňky jej využívají k produkci energie potřebné ke svému růstu a údržbě. Funguje zároveň jako antioxidant, který chrání tělo před poškozením způsobovaném škodlivými molekulami.
24. červen 2016 - Psychologové z americké univerzity Yale konečně našli odpověď na odvěkou otázku, proč jsou někteří lidé nenapravitelní kreténi, zatímco jiní jsou neobyčejně slušní, dokonce i k cizím.
5. červen 2016 - Jsme opět o krok blíže svatému grálu univerzální vakcíny proti rakovině. Nová terapie maskuje nemoc jako útočící virus a nutí tělo zahájit protiútok.
4. červen 2016 - Kdo říká, že v NASA nejsou žádní vědci s otevřenou myslí? Jeden z nich naznačuje, že žijeme v hologramu stvořeném vyspělým mimozemským druhem. Co když všechno. co jste kdy udělali nebo uděláte, je pouze produktem vysoce vyspělého počítačového programu? Každý vztah, každý pocit, každá vzpomínka by mohly být generovány bankami superpočítačů.
29. květen 2016 - Ukázalo se, že látka melatonin, kterou si náš vlastní mozek umí vyrobit sám, během spánku v naprosté tmě, mírní bolesti hlavy při migréně lépe, než předepisovaná toxická léčiva a výrazně snižuje jejich četnost.
26. květen 2016 - Armádní studie odhalila, že dlouhé vlasy a u mužů také vousy mají zásadní význam pro náš nervový systém, což by mnohé z nás zřejmě vůbec nenapadlo. Podle výzkumníků totiž zvyšují intuici a obdaří nás šestým smyslem.
20. květen 2016 - Před několika lety byly publikovány výsledky série studií, které se pokoušely odhalit pravdu o lidech praktikujících spiritualitu. Tyto studie shledaly, že lidé, kteří chápou život duchovním způsobem, mohou mít sklony k psychickým potížím, návykům a úzkostným poruchám.
16. květen 2016 - Může to být jen těžko uvěřitelné, ale výsledky z nedávné studie ukazují, že rakovina je 100% nemoc stvořená člověkem a způsobují ji novodobé jevy, jako jsou například znečištění či změna způsobu stravování.
5. květen 2016 - Řada nezávislých laboratoří potvrdila, že bezpalivový motor, který popírá fyzikální zákony, opravdu funguje. Výzkumníci si však stále nejsou jisti jak. Nicméně již bylo dokázáno, že revoluční motor EmDrive, který by mohl přepravit kosmonauty na Mars už za 10 týdnů, vytváří tah odrážením mikrovln v uzavřené komoře a je poháněn pouze sluneční energií...
2. květen 2016 - Nová studie projektu National Child Development Study (Národní studie vývoje dětí) ukázala, že inteligentnější jedinci se vegetariány stanou pravděpodobněji, než jejich méně inteligentní protějšky se zálibou v mase. Výzkumníci ovšem zdůrazňují, že to platí rovněž obráceně – díky bezmasé stravě jsou lidé v myšlení mnohem rychlejší a pohotovější. A n...
21. duben 2016 - Až budete příště pozorovat svého psa, jak tančí odvěký taneček, budete vědět, proč to ve skutečnosti dělá. Několik druhů savců spontánně natáčí osu svého těla podle siločar magnetického pole Země z různorodých důvodů.
20. duben 2016 - Myšlenka, že Měsíc byl stvořen při masivní kosmické srážce mezi objektem velikosti Marsu a pravěkou Zemí před asi 4,5 miliardami let, má minimálně dva podpůrné argumenty.
19. duben 2016 - Výzkumníci z Kalifornské univerzity v San Franciscu zjistili, že jedna konkrétní látka, která se běžně vyskytuje v jídle, se podílí na přibližně 35 milionech úmrtí ročně na celém světě. Podle výzkumníků může cukr vést k nástupu diabetu, metabolickému syndromu, hyper- a hypoglykemii, onemocnění z gastroezofageálního refluxu (GERD), srdečnímu onemocn...
17. duben 2016 - Většina lidí slyšela o chemikálii THC, která se nachází v marihuaně a která stojí za účinky navozené jejím užíváním. Nedávno se však pozornost obrátila na další sloučeninu v marihuaně s názvem CBD – a to z dobrého důvodu. Lékaři nemohou ignorovat vedlejší účinky THC, u CBD se však tyto problémy, zdá se, nevyskytují. Na druhou stranu se stále objevu...
15. duben 2016 - Paramahamsa Tewari, elektrotechnický inženýr a bývalý výkonný ředitel společnosti Nuclear Power Corporation of India, vynalezl bezreakční AC synchronní generátor (RLG). Mezi Tewariho činnosti patří mimo jiné vedení inženýrských projektů pro výstavbu jaderných elektráren. Účinnost modelů, které navrhl a které byly rovněž samostatně postaveny a testo...
banner
Zasílání novinek
Aktuální video
Přednášky a semináře
14. květen 2017
Zdraví se rodí v naší psychice, Astrovíkend Praha – Výstaviště Holešovice, Křižíkův pavilon Naučím vás, abyste si případnou disharmonii v těle určili sami za pomoci vlastních alternativních metod. Můžete tak odhalit příčinu přesněji než kdokoliv jiný, začátek 10.00
Anketa
banner

Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Kočky chrání před negativní energiíTajný recept kardiologů proti všem nemocemBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteMaca umí upravit hormonální nerovnováhuÚžasné město bez politiků, náboženství a penězPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Proč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekKokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyCizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Naklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Vyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Quinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůJežíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Úzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemBylinný zázrak má jméno kotvičníkJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskRecept na prastarý domácí sirup proti kašliBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Vilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatZázvor je 10000x silnější než chemoterapie
banner

Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
CHIA 1 kg za 50 Kč v balíčku s MACA 250 g

CHIA semínka 1 kg za 129 Kč

QUINOA bílá 1 kg za 133 Kč

GOJI 1 kg za 333 Kč

MACA prášek 250g za 299 Kč

CAMU CAMU 100g 12% vitaminu C za 229 Kč

OSTROPESTŘECOVÝ OLEJ 500ml za 199 Kč