24 tipů, jak prospat velmi teplou noc

10. červenec 2017

zobrazeno 5011x

Sponzoruji svou inspiraci

Když přijde velmi teplá letní noc, není snadné usnout. Pořád se převalujeme, koukáme do stropu, potíme se. A nemůžeme zabrat. Co je možné udělat, abychom si v ložnici vytvořili příjemnější ovzduší, aniž bychom použili klimatizaci? Poradíme vám 24 triků, jak toho dosáhnout.

banner

1. Oblečte si bavlnu

Saténové, hedvábné nebo polyesterové pyžama či noční košilky si ponechte na chladnější noci. Světlé oblečení z lehké bavlny je prodyšné a vynikající pro podporu cirkulace vzduchu v ložnici.

2. Povlečení hoďte do mrazáku

Několik minut před spaním si dejte povlečení na chvíli do mrazáku či do ledničky, Doporučujeme je nejdříve umístit do plastového sáčku, pokud si nechcete užít třeba pizza aromaterapii. Sice vás to nebude chladit celou noc, přesto vám tento trik poskytne alespoň krátký oddech od tepla a vlhka.

3. Zmražená petka

Naplňte si petku vodou a nechte ji zmrazit. Před spaním si ji pak dejte vedle postele, ideálně na větší mísu, ať do ní může odkapávat zkondenzovaná voda.

4. Buďte kreativní

Umístěte svůj ventilátor do okna, nastavte otáčení proti směru hodinových ručiček, aby foukal horký vzduch ven, místo aby zůstával v ložnici.

5. Spěte jako Egypťan

Namočte ručník do studené vody, vyždímejte jej, položte na další, ale suchý, a tímto ochlazujícím kompletem se přikryjte.

6. Uvolněte se

I když se může zdát, že spát nahý či nahá během horké letní noci je výborný nápad, opak může být pravdou. Zkuste proto obě varianty, třeba zjistíte, že lépe se vám bude spát v bavlněném tričku a šortkách, jak doporučujeme v bodě jedna.

7. Starý trik s ledem

Zatímco jeden ventilátor jste nechali v okně, druhý nechte uvnitř. Umístěte před něj do mělké pánve či mísy ledové kostky, což vytvoří příjemnou chladivou mlhu.

8. Vytvořte průvan

Netřeba snad vysvětlovat.

9. Ochlaďte strategická místa na těle

Můžete použít chladivé polštářky na speciální body, jakou jsou zápěstí, krk, lokty, slabiny, kotníky a kolena.

10. Kupte si chladící podložku

Stejně jako existuje zahřívací podložka, existuje také chladící. Zkuste vygooglit.

11. Buďte sólo spáčem či spáčkou

I kdy jste možná milovníci spooningu, občas i s něčím navíc, vězte, že tím se určitě neochladíte. Tudíž během teplých nocí je lepší spát odděleně, protože dva vyprodukují mnohem více tepla než jeden.

12. Spěte jako Tarzan

Vytáhnetě houpací síť a zkuste spát v ní.

13. Doplňte si zásobník

Než půjdete do postele, dejte si sklenici vody. Vrtění, otáčení a prostě pocení může v noci vést k dehydrataci, čemuž je dobré zabránit.

14. Ochlaďte se sprchou

Hodinu před spánkem si dejte studenou sprchu. Na chvíli vás sice probere, ale to brzy přejde a vy půjdete do postele chladnější.

15. Spěte co nejníže

Jelikož teplý vzduch se drží nahoře, zkuste spát co nejníže. Pokud bydlíte v rodinném domě, tak pokud možno v přízemí. Pokud v bytě, tak co nejblíže k podlaze.

16. Vypněte všechna světla

Vypněte úplně všechny zdroje světla, protože i ty vydávají svůj, byť malý, ale přesto oteplující příděl, což během horké noci určitě nepotřebujeme.

17. Vyvěšte vlajku

Ochlaďte ložnici zavěšením vlhkého ručníku před otevřeným oknem. Vítr, který foukne dovnitř, rychle sníží teplotu v místnosti.

18. Sporák nezapínejte

Večeři si dejte studenou, abyste nemuseli zapínat jakékoliv elektrické či plynové sporáky, protože ty opět přidají svých pár stupňů navíc. Co se týče samotného jídla, ideální jsou ochlazující potraviny, což je především ovoce a zelenina.

19. Udržujte chladné nohy

Před spaním si ponořte nohy do lavoru se studenou vodou. Můžete si jej dát rovněž k posteli, abyste se mohli ochladit během noci. Ale hlavně na lavor nezapomeňte, abyste jej ráno při vstávání ještě v polospánku nepřevrátili.

20. V noci všechno vypněte

Stejně jako jste vypnuli veškeré zdroje světla, učiňte tak úplně se všemi spotřebiči, včetně mobilních telefonů a nabíječek.

21. Domácí tábor

Pokud máte vlastní zahradu či dvůr, máte vyhráno, protože si můžete jít zakempovat.

22. Správná poloha

V bodě jedenáct jsme doporučili spát odděleně od partnera či partnerky, protože společně vytvoříte více tepla než sami. Nyní budete mít více místa, abyste mohli zaujmout speciální polohu zvanou roztáhnutí orla. Spočívá v tom, že se ramena ani nohy navzájem nedotýkají.

23. Vyhoďte tlusté matrace

Když teplota v noci stoupne, veškeré komfortní matrace s pamětí vám ochladit zrovna nepomohou. Zkuste něco ve skříni nebo pod postelí najít něco podstatně tenčího.

24. Pohanka to jistí

Kupte si polštář s pohankovými slupkami, dejte jej do mrazáku a pak pod hlavu. Anebo naplňte ponožku rýží, zavažte ji, dejte na hodinu do mrazáku a pak pod krk. Na třicet minut vás to ochladí, což by mělo postačit, dokud neusnete.

zdroj: greatist.com

přeložil: gcat

nehodnoceno

Předchozí související články

18. duben 2017 - Existuje mnoho repelentů proti klíšťatům. Většina z nich je ovšem postavena na syntetické bázi. Mohou tak být účinné, ale zároveň mohou poškozovat lidské zdraví. Poradíme vám proto, jak si vyrobit jednoduchý domácí repelent z přírodních esenciálních olejů.
13. duben 2017 - Rituální pálení bylin a rostlinných pryskyřic je charakteristické pro mnohé kultury na světě. Od bohatě vonících kadidel v kostelech a na středovýchodních trhovištích, přes opojné vonné pryskyřice Asie, až po surovou energii páleného křoví v mnoha domorodých kulturách – čištění prostoru tímto způsobem je celosvětovým fenoménem, ze kterého může člov...
15. říjen 2016 - Jednou z hlavních plodin moderního zdravého jídelníčku je avokádo. Právě díky tomuto zdravému ovoci byste si mohli příště bez výčitek pochutnat třeba na výtečném avokádovém guacamole.
14. říjen 2016 - Podle zprávy anglických vědců obsahují barvy na vlasy chemikálie, které mají spojitost s rakovinou. 87 ze 100 žen, které si dlouhodobě barvily vlasy, trpělo rakovinou prsu. Těch, které trpěly rakovinou vaječníků a barvily si vlasy 1 až 4x za rok, bylo 70 %, tedy o něco méně.
7. říjen 2016 - Centrum velkých měst jsou rušná a pulzují životem v každou denní dobu. Ve dne ťukají o chodník podpatky podnikatelek, které vychrlí do telefonu tisíc slov za minutu. Studenti spěchají do školy, jejich batohy se houpou ze strany na strany a muži s kravatami a kufříky zaplavují metro. Je těžké postřehnout něco jiného než záblesky barev, které na okra...
14. červen 2016 - Poslední dobou se na internetu často mluví o použití kokosového oleje (a dalších olejů) k opalování – je úžasné, že rostliny ve skutečnosti mají přírodní ochranu proti slunci, že ano? Avšak měli byste něco vědět předtím, než na sebe naplácáte kokosový olej a vyrazíte na slunce. Ne každá rostlina má stejný ochranný faktor (SPF) a ne všechny jsou dos...
8. červen 2016 - Všichni používáme internet, a používáme ho pořád. Ať už jsme doma, nebo v práci, rychlé a kvalitní internetové připojení je nezbytnou součástí našeho každodenního života. Pomalé a slabé připojení může být frustrující, a dokonce i nákladné. A protože se v našich domácnostech a pracovištích objevuje stále více zařízení využívajících internet, je vyso...
30. květen 2016 - Kostival je kontroverzní bylina, kterou však mám vždy po ruce. Přestože byla využívána po staletí, začalo se o ní mluvit nedávno v souvislosti s vznikem onemocnění jater při vnitřním užití. Přesto mám za to, že je extrémně užitečná při zevním užití.
13. květen 2016 - Bylo zjištěno, že kurkumová limonáda ukrývá jedny z nejlepších léčivých hodnot pro zlepšení zdravotního stavu. Pokud jste to nevěděli, má tento kořen velmi silné protizánětlivé účinky. Ve skutečnosti pomáhá zabránit dalšímu růstu rakovinných buněk, a navíc účinně snižuje hladinu cholesterolu. Seznam je dlouhý – za zmínku stojí i další výhody, jako ...
3. květen 2016 - Doma pěstovaná čerstvá zelenina je v mnoha ohledech lepší, než ta ze zelinářství. Možná je to časově náročnější, ale ušetříte peníze a přinese vám to uspokojení. Nejdůležitější je, aby měly rostlinky dostatek vody a světla.
11. duben 2016 - Lidé, kteří mají občas problém se spánkem, rádi uslyší, že existuje mnoho rostlin, které nejen že čistí vzduch v ložnici, ale mohou nás ve skutečnosti ukolébat ke spánku. Fungují jako přírodní čistič vzduchu, jelikož ve svém přirozeném životním cyklu přijímají oxid uhličitý a vydechují čerstvý kyslík. Navíc jsou skvělým způsobem, jak přinést do byt...
6. duben 2016 - Zajímalo vás někdy, jakou barvu mají vaše vnitřní a vnější aura? Každý z nás má určitou barvu aury, kterou lze docela snadno zpozorovat, pokud víte, jak na to. A jaký je tedy rozdíl mezi vaší vnitřní a vnější aurou? Vnitřní aura je odrazem vašeho duševního zdraví a vnější aura je vaše zářící energetické pole. Obě tyto aury vycházejí z kůže směrem v...
3. duben 2016 - „Až se veřejnost dozví, že správně zpracovaný lék z konopí může vyléčit nebo dostat pod kontrolu takřka jakoukoliv nemoc, kdo proti němu pak ještě bude protestovat?“ Rick Simpson zasvětil svůj život pomoci trpícím pacientům (s mnoha různými typy nemocí a postižení), jež léčil přírodním konopným výtažkem.
2. duben 2016 - Existuje mnoho způsobů, jak léčit vysoký krevní tlak. Pokud vás zajímají tradiční přírodní způsoby snížení krevního tlaku, máte na výběr z celé řady možností. Pokud přemýšlíte o použití bylinek pro lékařské účely, ať už jde o celou rostlinu nebo doplněk, poraďte se nejdříve s lékařem. Některé bylinky, zvláště ve velkém množství, mohou mít nežádoucí...
28. březen 2016 - Vysoký krevní tlak je nemocí moderní doby. Je spojován se zvýšeným stresem, nedostatkem spánku, obezitou, slaným jídlem, kouřením a nadměrnou konzumací alkoholu. Krevní tlak občas stoupne každému z nás.
23. březen 2016 - Med je přírodní potravina, která má mnoho výhod a pomáhá léčit řadu nemocí. Někdy však může být poměrně drahý. Při tomto množství různých medů v supermarketech občas můžeme sáhnout po tom nejlevnějším. Možná jste také uvěřili klamavé reklamě nebo se nechali zlákat roztomilým plastovým obalem ve tvaru medvídka. Nic z toho však nezaručuje, že je med ...
1. březen 2016 - Nikomu se nelíbí nehezky vypadající velké póry na tváři. Většina žen usiluje o to, aby nebyly tak výrazné. Ačkoliv jsou pro nás nezbytné, není žádoucí, aby byly příliš zřetelné. Naučíme vás, jak je zmenšit a udržet čisté, aby nebyly tak nápadné. Zkuste přírodní léčbu, která vyčistí vaše póry tak, že budou vypadat menší.
29. únor 2016 - Žena s rakovinou kůže, tzv. bazaliomem na temeni hlavy, se vyléčila, když poslechla naléhání své dcery a postižené místo potírala pastou z jedlé sody. Keynet Azizová, uznávaná spisovatelka a zastánkyně přírodní léčby, četla o lidech, kteří si vyléčili rakovinu kůže pouze vodou a jedlou sodou bikarbonou (nikoliv práškem do pečiva).
16. únor 2016 - U starších dospělých je bohužel běžná bolest zad, kolen nohou a kotníků. Obzvláště to platí pro lidi, kteří stráví většinu svého dne sedavým způsobem nebo žijí neaktivním životním stylem. V jednom národním průzkumu třetina dotázaných dospělých zaznamenala bolest kloubů v průběhu posledních 30 dnů. Příčin bolesti kloubů může být mnoho: osteoartritid...
9. únor 2016 - Mnoho lidí dnes trpí záněty a bolestí. Někdy pomůže, když omezí své vystavení chemickým látkám, redukují stres a změní jídelníček. Bolest však může být nesnesitelná a mnoho lidí se jí chce zbavit okamžitě. V takovém případě sáhnou po volně prodejných analgetikách jako je ibuprofen. Bohužel si neuvědomují, že útlum bolesti je vykoupen pomalým zabíje...
5. únor 2016 - Hlavní příčinou bolesti zubů u většiny dětí a dospělých je zubní kaz. Bakterie žijící v našich ústech se živí cukry a škroby obsaženými v jídle. Tyto bakterie tvoří lepkavý povlak, který přilne k povrchu zubu. Přinášíme několik rad, jak si doma provizorně ulevit od bolesti do té doby, než navštívíte lékaře, což není radno odkládat.
4. únor 2016 - Měli byste vědět, že termín „panenský olivový olej“ nepopisuje kvalitu oleje. Panenský olivový olej neznamená, že je olej čistý. Skutečný rozdíl je v procesu výroby. Také byste měli vědět, že existují čtyři stupně kvality panenského olivového oleje. Panenský olivový olej nejnižší kvality se přidává do mýdel a nehodí se ke konzumaci. Zbylý panenský ...
1. únor 2016 - Všichni víme, že citrusové plody jsou bohaté na vitamíny, draslík, vápník fosfor a hořčík. Mají však také vysoký obsah cukru, takže pokud si chcete udržet vyvážený jídelníček, nejezte jich mnoho. Ne všechny citrusové plody lze snadno pěstovat. Naštěstí nejlepší dva druhy si můžete snadno vypěstovat i doma.
banner

Zasílání novinek
Aktuální video
Anketa
Kterou superpotravinu máte nejraději?
18%
14%
16%
13%
13%
13%
13%
banner

Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Kočky chrání před negativní energiíBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteTajný recept kardiologů proti všem nemocemMaca umí upravit hormonální nerovnováhuPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Úžasné město bez politiků, náboženství a penězProč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekProkázáno: Chemoterapie neléčí, ale zabíjíPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Kokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Cizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životNaklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyVyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Ježíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciÚzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíSpirituální probouzení mezi třetí a pátou ránoQuinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciJak si můžeme uvolnit zablokované čakryŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemBylinný zázrak má jméno kotvičníkJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiZázvor je 10000x silnější než chemoterapieJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Jak se zbavit negativních bytostí čtvrté dimenzeRecept na prastarý domácí sirup proti kašliLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Brečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatSnižte krevní tlak za 5 minut a bez lékůDeset základních kroků ke zvládnutí telepatieVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskVilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníChlorella a její prokázané zdravotní přínosyCo si různá znamení horoskopu neumí přiznat?Naše kočka vidí, co my ani nemůžemeUmírající těsně před smrtí navštěvují mrtví lidéOregano vyčistí plíce od prachu, plísně i bakterií
banner

Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA
nad 500 korun dárek MACA BIO 100 g,
nad 1000 korun další MACA BIO 100 g,
nad 1500 Kč Kotvičník extrakt 20 g ZDARMA.

Parádní den plný zlaté energie života