Pravidelné saunování v kombinaci s používáním MiniMEDICu a udržováním zdravého životního stylu je ideální cestou k dokonalé harmonii vašeho těla. Foto: www.sxc.hu/ marta
banner

MiniMEDIC anebo saunování? Obojí!

29. duben 2013

Pravidelné saunování přispívá k pevnému zdraví. Ovšem v kombinaci s použitím MiniMEDICu lze docílit několikanásobně lepších účinků.

Vyznavači saunování nedají na svůj pravidelný rituál dopustit. Není se jim co divit. Kromě léčebných účinků vnímají svou lázeň jako ideální prostředek k vyplavení endorfinů, tedy hormonů štěstí v jejich těle. Člověk se pak cítí lehce, uvolněně, nic ho netrápí. Kéž by to tak trvalo napořád, No ještě, že máme tu saunu. Hlavně v zimě máme zvýšenou potřebu dodat organismu teplo, což nám sauna nahradí dokonale. Na výběr máme hned několik druhů.

Začneme klasickou finskou. V potní místnosti při teplotě okolo devadesáti stupňů Celsia, ale i vyšších (v Hradci Králové jsme zaznamenali i 115) dojde k dokonalému prohřátí těla. Když se po úprku z tepla ochladíme, drtivá většina z nás pocítí uvolňující účinek a lehkost těla.

A co teprve zdravotní účinky. Zvyšování imunity, zlepšení srdeční činnosti, uvolnění dýchacích cest. O blahodárném vlivu na nervovou soustavu už byla řeč. Kůže je mnohem vláčnější a svěží, svaly se regenerují. Celkově se tělo lépe prokrvuje, takže nemusíte pak trpět pocitem studených rukou či nohou. Významné je také vyplavování toxinů. Odborníci rovněž zmiňují saunu jako prevenci proti alergiím.

Ne všichni ovšem snášíme suchý vzduch ve finské sauně. Řešením může být parní lázeň, kde teplota vystoupá maximálně na padesát stupňů, ovšem s pořádnou dávkou vlhkosti. Má podobné účinky jako finská, navíc ale může pomoci při léčbě a prevenci astmatu, revmatismu či odbourávat bolest svalů.

V neposlední řadě je tady hit posledních let – infrasauna. Tu si dokonce můžete koupit domů. A dnes již za velmi dostupné ceny, začínající okolo šestnácti tisíc korun. Princip tohoto druhu sauny spočívá ve vyzařování infračervených paprsků, které prohřívají tělo podobně jako slunce. Při půlhodinovém pobytu v infrasauně teplo projde až čtyři centimetry hluboko do těla, takže nastartuje v organismu celou řadu blahodárných procesů.

Lékaři v první řadě vyzdvihují posilující vliv na náš imunitní systém. Máme více energie, takže se cítíme, jak se říká v pohodě. Nicméně abyste si mohli pravidelně užívat pozitivních vlastností infrasauny, nezbývá vám nic jiného, než pravidelně navštěvovat veřejné lázně anebo si ji koupit domů. A zároveň tak platit za spotřebovanou elektřinu, což dnes může pořádně zatížit váš měsíční účet.

Navíc infrasauna neposkytuje tak zásadní terapeutické účinky, jako umožňuje přístroj MiniMEDIC2000gi firmy BioHenex. I když pracuje rovněž na bázi infračerveného záření, jeho princip je zcela odlišný a zároveň neporovnatelný. V první řadě jeho velikost vám umožní jej používat každý den, v pohodlí domova. A za druhé rezonanční vlna, která vzniká působením dvou rytmicky pulsujících zářičů, dokáže při pravidelném užívání navodit energeticky tepelnou rovnováhu v těle. A to má za následek vyléčení mnoha nemocí, které nás trápí.

Tím ovšem neříkáme, ať saunování vyměníte za MiniMEDIC. Naopak, kombinací můžete dosáhnout mnohem pevnějšího zdraví. Co může být více?

banner
nehodnoceno

Předchozí související články

26. duben 2013 - Určením naprosto přesné diagnózy pomocí termoregulační diagnostiky (TRD) vše nekončí. Firma BioHenex totiž zároveň nabízí unikátní přístroj, který umí zjištěné choroby léčit.
22. duben 2013 - Pokud vám chybí energie, většina z nás neodolá šálku vynikající kávy. Ovšem existuje také jiný způsob – MiniMEDIC energy.
banner
Zasílání novinek
Aktuální video
Anketa
Jste ve spojení se svým vyšším Já?
29%
25%
24%
22%
Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Tajný recept kardiologů proti všem nemocemBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteMaca umí upravit hormonální nerovnováhuÚžasné město bez politiků, náboženství a penězPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Kokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyCizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Naklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíProč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Quinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůVyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Ježíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Slinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciÚzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyBylinný zázrak má jméno kotvičníkJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskRecept na prastarý domácí sirup proti kašliDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníVilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Štítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatPyramida funguje, i když vědci nevědí, pročVědci díky DNA osvětlují paranormální jevy (1)Zázvor je 10000x silnější než chemoterapieTři recepty na tři zdravé bylinkové sirupyCo si různá znamení horoskopu neumí přiznat?
Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
CHIA 1 kg za 50 Kč v balíčku s MACA 250 g