zdroj: pixabay.com
banner

Jak vyléčit čakry pomocí bylinek?

30. prosinec 2016

Energické vlastnosti rostlin vám mohou pomoci při vyvážení, uvolnění a posílení aury a čaker. Každý člen království rostlin může nabídnout jedinečný dar a podpořit vás při hledání vyšší cesty na Zemi. Pokud dovolíte rostlinné energii podpořit vás v osobním růstu, může vám pomoci propojit se s krásou přírody uvnitř a kolem vás. Pití bylinných čajů a elixírů, používání přírodních kosmetických výrobků a uvědomování si rostlin, které kolem vás běžně rostou, jsou jen některé ze snadných způsobů, jak ve svém životě přivítat dary rostlinné říše.

banner

Zkoumáním osobního vztahu k veškerému stvoření posilujete svou schopnost žít na Zemi pohodlně a bezpečně ve fyzickém těle. V tomto článku se s vámi podělím o běžné bylinky, které jsou spojovány s hlavními sedmi čakrami, a s několika kombinacemi, které vám pomohou při obnově božského dítěte ve vašem nitru.

Vaše čakry jsou jako filtry vytvářející most mezi fyzickým tělem a světem kolem vás. Umožňují prostoupení vesmírné energie do vašeho těla a uvolnění vaší energie skrz vaše jemné energetické pole. V našich čakrách se ukládá víra, kterou získáváme z rodiny a přátel, a cizí myšlenky, pocity a projekce mohou bránit ve vyzařování naší vlastní pravdy. Informace v čakrách vám mohou pomoci učit se a růst. Práce s aurou a čakrami je druh preventivní medicíny. Uvědomělé spojení se svým energetickým polem vám umožňuje posilovat pozitivní pocity a myšlenky o životě a také zbavit se těch negativních, které ovlivňují vaše zdraví. Každá čakra nám nabízí jiné zkušenosti.

První čakra se nachází u kořene páteře a řeší problémy spojené s přežitím na planetě ve fyzickém těle. Jedna z nejdůležitějších lekcí, které se ve fyzickém těle musíme naučit, se týká schopnosti zůstat vědomě spojený s naší duší a duchovním já, zatímco se staráme o své tělo. Pro některé z nás je těžké zůstat zakotven či připoután. Součástí božího plánu pozemského života v harmonii je skutečnost, že mnoho léčiv roste přirozeně kolem nás či je jednoduché je vypěstovat na vlastní zahradě. Kořen pampelišky je snadno dostupný a může nám pomoci k uvědomělejšímu propojení těla a duše tak, abychom se snadněji mohli sladit se synchronicitou a projevit svůj duševní záměr. Zvláště v současné době ekonomických změn, kdy je snadné nechat se zatáhnout do chaosu vnějšího světa, pomůže kořen pampelišky zmírnit frustraci, abychom se mohli soustředit na svou cestu.

Druhá čakra souvisí s empatií, tvořivostí a projevem smyslnosti. Nachází se pod pupíkem v břišní oblasti v blízkosti vaječníků u žen a prostaty u mužů. Měsíček lékařský je na pěstování nenáročná bylina, která svými zářivě oranžovými květy přináší radost a nadšení. Po konzumaci čaje z této byliny si můžete všimnout posílení kreativity ve všech oblastech vašeho života. Jedna z výhod uvedení druhé čakry do rovnováhy je ta, že může způsobit zesílení pocitu intimity a přátelství s vaším partnerem. Také pomáhá vytvářet zdravé hranice, takže city ostatních lidí vás nenutí dělat rozhodnutí, která by vás mohla mást nebo ranit. Uvolněte se a pamatujte, že život může být hrou zábavnou.

Proskurník lékařský uvolňuje třetí čakru a ulehčuje naše osobní snahy ovládat život. Pokud cítíte pocit naléhavosti nebo spojení s výsledkem situace nebo plánu, čaj nebo pár kapek tinktury z kořene proskurníku vám pomůže poddat se toku přítomného okamžiku. Pomáhá uvolnit bránici a nalézt opětovné spojení s vaším dýcháním, díky kterému můžete sladit své činy s božským řádem. Třetí čakra je také známa jako solar plexus a je jádrem osobní moci a pozitivního sebeovládání. V situacích, které přispívají k pocitu bezmoci, můžete často pociťovat sevření žaludku. U lidí, kteří se rok co rok nechávají ovládat něčím nebo někým jiným, se mohou časem ve fyzickém těle objevit vředy. Mnoho nemocí má původ v nezpracovaných emocionálních problémech, které potlačují tok životní energie a brání buněčné transformaci.

Bezpodmínečnou lásku k sobě i ostatním lze posílit konzumací plodů hlohu. Čaj nebo tinktura zvyšuje víru v životní procesy a pocit bezpečí v případech, kdy se řídíte srdcem. Čtvrtá čakra se nachází ve středu srdce a slouží k začlenění energií horních a spodních čaker. Jakmile otevřete srdeční čakru, začnou do vašeho srdce proudit kosmické a pozemské energie, které následně vycházejí z vašich rukou, čímž usnadňují láskyplné přijetí. Rovnováha mezi přijímáním a dáváním je dar otevřené srdeční čakry. Dokonce i svazek bylin s plody hlohu, který se nosí přiložen v oblasti srdce, vám pomůže soustředit se na vlastnosti duše ve vztazích, spíše než na rozdíly v osobnostech. Poddejte se síle sebelásky a vnímejte, jak se váš život vyvíjí.

Každý z nás se někdy cítil utlačován, když jsme neměli možnost nebo nemohli říci svou pravdu. Tento pocit je spojen s uzavřením páté čakry, která se nachází v krku. Květy jetele lučního pomáhají plynulému toku komunikace a sebevyjádření. Pokud potřebujete zlepšit komunikaci mezi vámi a vaším partnerem, dětmi nebo spolupracovníky, podělte se s nimi o šálek čaje z jetele lučního. Emocím uzamčeným hluboko v těle, které čekají na svůj projev, může pomoci právě tato divoce rostoucí květina. Ano, je to ta běžná rostlina s fialovými květy, která roste v trávě na zahradě nebo na poli. Květy lze jíst nebo použít při přípravě čaje nebo tinktury.

Pokud sbíráte bylinky, ujistěte se, že jste daleko od cesty a ideálně na místě, kde se neprovádějí postřiky. Posaďte se vedle květin, abyste cítili, jak Matka Země pulzuje a prochází skrz vás. Najděte si čas a požádejte luční víly, aby vám pomohly s nalezením dalšího kroku ve vašem životě. Nechte se něžně vést ke květinám, které se vám nabízejí. Vyjádřete rostlinám vděk za to, že jsou součástí vaší komunity tím, že jím nabídnete malý projev uznání, jako jsou krystaly, semínka nebo píseň.

Šestá čakra je známá také jako třetí oko a je středem naší intuice a jasnozřivého vnímání. Pokud otevřete své psychické schopnosti, můžete vidět vše! To může mít za následek deprese a zmatek. Světlík lékařský pomáhá přijmout všechny lekce, které nejrůznější oblasti života přinášejí, a pochopit že světlá a temná strana jsou součástí jednoho celku. Oživit skryté pocity a naučit se věřit vzpomínkám je klíčem k uznání svých přirozených intuitivních darů. Schopnost přetvořit kdysi hrozivě temné a tiché místo v takové, kde byl nastolen mír a rovnováha, zlepšuje jasné vnímání.

Korunní čakra se nachází poblíž vrcholku hlavy. Tuto čakru pomáhají otevřít květy levandule, a mohou vás tak každý den sblížit s božskou moudrostí. Jde o populární bylinu pro zvýšení účinků meditace. Pomáhá věřit v to, že rady, kterých se vám dostává, pocházejí z těch nejvyšších zdrojů! Inhalací levandulových esenciálních olejů před jógou, meditací nebo jednoduše přidáním pár kapek do koupele podporujete své přirozené schopnosti přímého odhalení.

Existuje mnoho přirozených způsobů, jak denně pracovat se spirituální energií těchto bylin pro čakry. Jedním z nejjednodušších způsobů je přidat pár kapek bylinného elixíru do vody nebo šťávy. Svazky bylin jsou kreativním způsobem, jak využít sušené bylinky ze své zahrady. Volte látky barvy duhy tak, aby odpovídaly barvám čakry. Vložte 1 lžíci sušených bylin do 10cm čtverce z látky. Konce látky svažte k sobě nití a každý uzel, který uděláte, slouží k utvrzení zamýšleného posílení dané čakry. Bylinky pak uložte do kapsy, pod polštář nebo do přihrádky v autě a užívejte jejich spirituálních léčivých vlastností.

Ať už do svého života začleníte rostliny tím, že budete pít čaje a elixíry, nebo je používat zevně v koupeli nebo látkovém pytlíku, lze jejich výhody zesílit tím, že zpomalíte a vědomě se spojíte s jejích energickými vlastnostmi. Odpočiňte si na pár minut, zapalte svíčku a soustřeďte se na své dýchání. Představte si bylinku v mysli, jak vypadá, jak voní, a naslouchejte vědomostem, které v sobě ukrývá. Vyjádřete vděčnost za to, jak vám tyto dary skvěle ovlivní v následujících dnech život. Ctěte bylinnou energii, která posiluje vaši schopnost žít vyrovnaný život v harmonii s veškerým stvořením.

zdrojový článek: www.bodymindsoulspirit.com

překlad: Siw


banner
nehodnoceno

Předchozí související články

27. prosinec 2016 - Lillyin partner je robot s názvem InMoovator, kterého si sama vytiskla na 3D tiskárně a se kterým už rok žije. Na svém Twitteru pod přezdívkou „Lilly InMoovator“ říká: „Jsem hrdý robosexuál, my nikomu neubližujeme, jen chceme být šťastní.“ Teď je Lilly údajně s robotem zasnoubená a říká, že se vezmou, až bude manželství člověka s robotem ve Francii...
26. prosinec 2016 - Musím se k něčemu přiznat: nejsem taková, za jakou mě máte. Osobně nejsem tak duchaplná a otevřená jako zde. Jistě, jsem vtipná, dokonce k popukání, ale ne ze začátku. Na začátku budu jen trapně postávat, bavit se o podivných všedních tématech, kvůli kterým se lidé budou cítit nepříjemně. Budu říkat věci bez přemýšlení, nebo jen stát jako němá a sm...
19. prosinec 2016 - Věrný a milující partner, skvělý rodinný život a úspěšná kariéra nemusí nutně stačit k tomu, aby inteligentní duše necítily smutek a melancholii. Jak se zdá, štěstí se vysoce inteligentním lidem vyhýbá. Zde je šest nejpravděpodobnějších důvodů, proč tomu tak je:
16. prosinec 2016 - Minulý týden přijala Sněmovna reprezentantů Spojených států Amerických zákon, který umožní americkým občanům implantovat mikročip. Tento úkon bude moci proběhnout bez svolení dané osoby. Navenek se tento zákon tváří, že jeho hlavním zájmem je zdraví občanů. Mikročipy budou implantovány starším osobám s chorobami jako je demence, Alzheimerova chorob...
15. prosinec 2016 - Krevní skupina Rh– vyvolává kontroverzní teorie o existenci před veřejností skryté, záhadné pravdě, která naznačuje spojení lidi s krví Rh– s mimozemským původem.
6. prosinec 2016 - Velká povodeň je jedním z nejtajemnějších a potenciálně zemi otřásajících okamžiků v dějinách lidstva. Předpokládá se, že velké povodně, které se přehnaly přes zemi smetly pokročilé civilizace a vlastně představovaly jakýsi bod restartování vývoje lidské společnosti. Dnes již zesnulý spisovatel Zecharia Sitchin dospěl k závěru, že objevil plnou výš...
2. prosinec 2016 - Hněv, jenž patří mezi základní lidské emoce, je velmi komplikovaný pocit, který se projevuje několika různými způsoby. A přestože hněv slouží ve skutečnosti jako obranný mechanismus, může mít zničující důsledky, pokud jej nejsme schopni kontrolovat. A aby toho nebylo málo, potlačený hněv obrácený směrem dovnitř může způsobovat deprese. Pokud hněv n...
30. listopad 2016 - Již od roku 1800, kdy byla přeložena ze starověkých textů objevených v Etiopii v roce 1768, vytvářela kniha Henochova v akademických kruzích rozruch. Bylo prokázáno, že Henoch existoval a byl zmíněn ještě před vznikem církve. Několik kopií bylo nalezeno v roce 1948 mezi Svitky od Mrtvého moře. Někteří dokonce věří, že můžeme do minulosti vysledovat...
29. listopad 2016 - Duše prochází celkem pěti fázemi reinkarnace - od zrození až po stáří duše. Lidé nacházející se v páté čili poslední fázi reinkarnace jsou proto nazýváni staré duše. V této části vývoje duše jde o hledání rovnováhy a dovršení, a nutkání takříkajíc předat před koncem reinkarnace žezlo.
24. listopad 2016 - Řada lidí se stále domnívá, že sympatičnost se zakládá pouze na přirozených vlastnostech, které se nelze naučit a kterými byli obdařeni jen někteří vyvolení – krásní, nadmíru společenští a neskutečně talentovaní. Je snadné uvěřit těmto mylným představám.
17. listopad 2016 - Podle známého whistleblowera Juliana Assange informačně-technologický gigant Google již překročil mocenský limit, který by rozumně měla nevládní společnost mít. A jde mnohem dál - Google údajně dělá to, co CIA nemůže. Ve čtvrté sérii amerického seriálu House of Cards jeho tvůrci na tento reálný fenomén velmi tvrdě narážejí, přestože v něm Google př...
14. listopad 2016 - Podle hlavního vatikánského vymítače ďábla stojí za nárůstem případů lidí posedlých démony jóga a četba Harryho Pottera.
14. listopad 2016 - V epizodě "Bart do budoucnosti", která byl vysílána před 16 lety, se Donald Trump utkal o prezidentský post a vyhrál. To se v posledních týdnech stalo realitou, kdy skutečný Donal Trump napodobil svůj kreslený protějšek.
4. listopad 2016 - Achnaton byl před pátým rokem své vlády znám jako Amenhotep IV. Byl panovníkem 18. dynastie v Egyptě a vládnul 17 let. Byl rovněž otcem Tutanchamona. Je znám hlavně proto, že opustil tradiční egyptský polyteismus a zavedl uctívání jediného boha Atona.
2. listopad 2016 - Říká se jim „hukot“, což je výraz spojený s geologem Davidem Demingem z oklahomské univerzity, kterým popsal „záhadný a nevystopovatelný zvuk, jenž v určitých částech světa slýchává 2-10 procent obyvatel.“ Škála zvuků, které jsou slyšet, se pohybuje od burácení uprostřed noci k déletrvajícímu hluku, který zní jako intenzivní průmyslová aktivita pro...
31. říjen 2016 - Velkému svalu bedernímu (musculus psoas major) se často říká nejhlubší jádro nebo „sval duše“, jak uvádí jógová terapeutka a filmařka Danielle Olsonová. Tento sval stabilizující střed těla se nachází u kyčelní kosti a ovlivňuje pohyblivost, strukturální rovnováhu, funkci kloubů, pružnost a mnoho dalšího. Kromě toho, že pomáhá držet tělo vzpřímeně a...
29. říjen 2016 - Americký Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) vzal zpět své hojně kritizované rozhodnutí, že zakáže užívání kratomu, což je rostlina, o níž výzkumníci tvrdí, že může pomoci zmírnit dopady závislosti na opiátech a také tlumí bolesti.
25. říjen 2016 - Jídlo je téma, které je alfou a omegou dnešního lidstva. Pokud nejíš, v tomto světě neexistuješ. Takže když vynecháme pro mnohé sporné breathariánství, jíst musíme. Otázkou je co a za jakou cenu. Vývoj ukázal, že člověk je schopen poměrně neuvěřitelným způsobem přizpůsobit svou stravu okolním podmínkám, které se neustále měnily nejen vlivem podnebí...
24. říjen 2016 - Existují dva druhy protikladů. První, neosvobozený od předsudků, je nevědomý. Spojujeme dohromady věci, které si vzájemně odporují, ačkoliv mezi nimi existuje příčinná a následná souvislost, kterou si ale neuvědomujeme. Respektive nechceme si ji uvědomit, protože by to v našem životě znamenalo přehodnotit naše dosavadní jednání, které nám ovšem z m...
22. říjen 2016 - Výzkumníci objevili skutečně záhadnou knihu, která pochází ze třináctého století, ačkoliv některé její části vznikly už ve dvanáctém století. Tato slavná kniha nese název „Lesser Key of Solomon“ (Malý Šalamounův klíč) a obsahuje starověký text zvaný „Ars Notoria“ nebo „Šalamounovo umění magie“.
19. říjen 2016 - Bermudský trojúhelník, také známý jako ďáblův trojúhelník, je oblast v západní části severního Atlantiku nacházející se mezi Bermudami, Floridou a Portorikem. Každá strana tohoto záhadného trojúhelníku má přibližně 1 600 km. Jak to, že se v této oblasti beze stopy ztrácejí letadla a lodě? A proč zde přestávají pracovat letecká a navigační zařízení?...
18. říjen 2016 - Energie nulového bodu by nám mohla pomoci překonávat mezihvězdné vzdálenosti během okamžiku. Podle publikované části emailové komunikace mezi Johnem Podestou (šéf kampaně Hillary Clinton) a bývalým astronautem NASA Edgarem Mitchellem by nám tato mimozemská technologie mohla být na dosah. Jsme na ni ale připraveni?
6. říjen 2016 - Věděli jste, že se o sobě můžete dozvědět opravdu zajímavé informace založené na vlastnostech různých zvířecích znaků v čínském zvěrokruhu? Odpovídající zvíře naleznete podle roku svého narození. Čínský zvěrokruh však počítá se začátkem roku podle čínského kalendáře a nikoliv podle běžného kalendářního roku.  
3. říjen 2016 - Prozkoumejte regály v obchodech s potravinami a možná vás překvapí, kolik druhů chipsů a dalších nezdravých potravin zde uvidíte. Výběr produktů se zdá být nekonečný, ale nový obsáhlý přehled ukazuje, že stovky výrobků ve skutečnosti produkuje jenom hrstka společností.
2. říjen 2016 - Doktor chemie jménem Michael Werner je generálním ředitelem farmaceutického výzkumného institutu ve Švýcarsku. Tento člověk tvrdí, že nepozřel žádnou pevnou potravu od 1. ledna 2001. V říjnu roku 2004 byl podroben desetidennímu pozorovacímu vyšetření na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve Švýcarsku, a stejně jako Jani nevykazoval žádné významné...
1. říjen 2016 - Prahlad Jani je obyvatelem Ahmadábádu v Indii, který tvrdí, že se mu v 11 letech zjevila hindská bohyně Amba a řekla mu, že od této chvíle nemusí přijímat potravu. Podle všeho žil od 70. let v jeskyni a prohlašuje, že po většinu svého 81letého života (v roce 2012) nic nejedl.
30. září 2016 - Breathariánství je způsob života, kdy člověk nemusí přijímat potravu. Tento koncept není nový. Ve skutečnosti o této schopnosti už tisíce let píšou různé kultury po celém světě. Například v třetí knize Jóga súter je seznam 26 siddhů s mimořádnými schopnostmi. Zároveň je to běžná myšlenka buddhismu, ale také různých dalších duchovních tradic. Siddhů...
27. září 2016 - Před časem prolétla médii zpráva, že si odpůrci očkování zaplatili studii, která měla prokázat souvislost mezi vakcinací a autismem. A nedopadla podle jejich očekávání – studie souvztažnost neprokázala. Mnozí zastánci očkování především z řad lékařské veřejnosti z toho měli okamžitě pozdvižení s posměšným podtextem, že to bylo jasné od počátku a že...
23. září 2016 - Kámen mudrců, hvězdný prach, elixír života, ormus, mana a ORME – to vše jsou výrazy pro jedno a to samé - bílé práškové zlato. Poslední název ORME je akronymem pro „Orbitally Rearranged Monoatomic Elements (orbitálně přeskupené monoatomární prvky). V 80. letech 20. století s ním přišel vědec David Radius Hudson.
22. září 2016 - Jde o jedno z nejúžasnějších vyobrazení UFO v historii? Křest Krista, obraz namalovaný de Gelderem v roce 1710, vyobrazuje něco, co mnozí považují za obří vznášející se UFO, které směrem ke Kristovi vyzařuje paprsky světla. Ufologové věří, že se jedná o jeden z největších důkazů o výskytu UFO před stovkami let.
20. září 2016 - Homo sapiens sapiens neutuchajícím tempem dobývá příčku (pravděpodobně?) nerozvinutějšího pozemského druhu. V porovnání s předchozími 5000 lety jsme za posledních 50 let zaznamenali ohromující pokrok. Zatímco my jsme se tisíce let intenzivně vyvíjeli poháněni kolosální touhou po nadřazenosti, příroda kolem nás stagnovala. 
19. září 2016 - Náš svět je vskutku tajemný, ale myšlenky, co stvořily kupříkladu tento článek, jsou jednoznačně záhadnější. Co je to myšlenka? Na myšlenky lze nahlížet jako na určitý pohled vnitřních zkušeností, jinak řečeno: Jsme tím, co z nás vytvořily procesy uvnitř mozku. Stále si neuvědomujeme, že jsme výjimečné bytosti, a to především kvůli tomu, že přemýš...
18. září 2016 - Přesto arogance samotná není příčinou či hlavním důvodem této choroby dnešní společnosti. Je pouze jednou z mnoha tváří zla, jde však o lstivého chameleona, kterého lze těžko rozpoznat. Zlo je pouze tím, za co jej lidé považují, a přestože je v mnoha případech zřetelně patrné, panují zde nejasnosti, například ohledně morálních otázek. Jde o to, že ...
banner
Zasílání novinek
Aktuální video
Přednášky a semináře
14. květen 2017
Zdraví se rodí v naší psychice, Astrovíkend Praha – Výstaviště Holešovice, Křižíkův pavilon Naučím vás, abyste si případnou disharmonii v těle určili sami za pomoci vlastních alternativních metod. Můžete tak odhalit příčinu přesněji než kdokoliv jiný, začátek 10.00
Anketa
banner

Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Kočky chrání před negativní energiíTajný recept kardiologů proti všem nemocemBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteMaca umí upravit hormonální nerovnováhuÚžasné město bez politiků, náboženství a penězPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Proč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekKokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyCizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Naklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Vyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Quinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůJežíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Úzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemBylinný zázrak má jméno kotvičníkJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskRecept na prastarý domácí sirup proti kašliBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Vilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatZázvor je 10000x silnější než chemoterapie
banner

Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
CHIA 1 kg za 50 Kč v balíčku s MACA 250 g

CHIA semínka 1 kg za 129 Kč

QUINOA bílá 1 kg za 133 Kč

GOJI 1 kg za 333 Kč

MACA prášek 250g za 299 Kč

CAMU CAMU 100g 12% vitaminu C za 229 Kč

OSTROPESTŘECOVÝ OLEJ 500ml za 199 Kč