banner

Jaké jsou typické vlastnosti sympatických lidí

24. listopad 2016

Řada lidí se stále domnívá, že sympatičnost se zakládá pouze na přirozených vlastnostech, které se nelze naučit a kterými byli obdařeni jen někteří vyvolení – krásní, nadmíru společenští a neskutečně talentovaní. Je snadné uvěřit těmto mylným představám.

Při debatách často požádám přítomné, aby mi popsali nejsympatičtějšího člověka, se kterým kdy pracovali. Vždy ignorují vrozené vlastnosti (inteligence, otevřenost, přitažlivost atd.) a místo toho se soustředí na kvality, které jsme schopni sami ovládat, jako jsou přístupnost, pokora a pozitivní přístup.

Tyto a podobné kvality popisují lidi zkušené v emoční inteligenci (EQ). Podle údajů z výzkumu TalentSmart, kterého se zúčastnilo přes milion lidí, jsou lidé s těmito schopnostmi nejen vysoce sympatičtí, ale jsou daleko pracovitější a lépe finančně ohodnocení, než lidé s nízkým EQ.

A na rozdíl od vrozených, pevně daných vlastností, jako je inteligence (IQ), je EQ schopnost, kterou s trochou úsilí může zdokonalit každý z nás. Být mezi lidmi oblíbený je tedy pouze ve vašich rukou. Zde jsou klíčové způsoby chování, s kterými emočně inteligentní lidé pracují, a díky kterým jsou tak oblíbení.

Nepřetvařují se

Upřímnost je zásadní, nikdo nemá rád lidskou faleš. Lidé přirozeně tíhnou k těm, kterým mohou důvěřovat. A je těžké mít rád někoho, o kom nevíte, co je ve skutečnosti zač a jaké jsou jeho opravdové pocity.

Sympatičtí lidé vědí, kým jsou. Jsou dostatečně sebevědomí, aby nemuseli předstírat. Pokud se soustředíte na to, co vás motivuje a činí vás šťastnými, budete působit daleko zajímavěji, než kdybyste se chovali tak, jak si pouze myslíte, že je pro ostatní zajímavé.

Pokládají uvážené otázky

Největší chybou je, když se lidé při poslouchání příliš soustředí na to, co odpoví nebo jak se bude druhá osoba tvářit, když nepochopí, co jim chtěla sdělit. Slova slyší čistě a jasně, ale význam je ztracen. Jednoduchý způsob, jak tomu zabránit, je pokládat hodně otázek. Lidé jsou rádi, když vidí, že je posloucháte. I pouhou otázkou, kterou si chcete něco ujasnit, dáváte najevo nejen to, že posloucháte, ale že vám i záleží na tom, co ostatní říkají. Budete překvapeni kolik respektu a uznání se vám takto dostane.

Neodsuzují ostatní

Jednou z vlastností, která je u lidí velmi vážená, je nezaujatost. Pokud jste objektivní a přístupný názorům jiných, působíte přátelsky a zajímavě. Nikdo se nechce bavit s člověkem, který si už předem utvořil názor a není ochoten poslouchat.

Tato vlastnost je rozhodující hlavně v pracovním prostředí, kde vám zajistí přístup k novým myšlenkám a radám. Abyste se zbavili předsudků, je nutné nahlédnout na svět očima druhých. Nemusíte kvůli tomu začít sdílet jejich názory nebo omlouvat jejich chování, stačí přestat vynášet nad nimi soudy, než pochopíte, proč jsou, jací jsou. Teprve poté přestanete mít potřebu je soudit.

Nevyhledávají pozornost

Lidé mají odpor k těm, kteří zoufale touží po pozornosti. Nemusíte být výrazný extrovert, aby vás lidé měli rádi. Proto, abyste si je získali, stačí být přátelský a ohleduplný.

Pokud mluvíte přátelským a sebevědomým tónem a nechodíte kolem horké kaše, zjistíte, že lidé jsou vůči vám daleko pozornější a snadněji je přemluvíte, než pokud se jim pouze snažíte ukázat, že jste důležití. Lidé dokáží člověka rychle odhadnout a raději dají přednost člověku se správným přístupem, než někomu, kdo mluví pouze o věcech a lidech, které zná.

Pokud je vám věnována pozornost, například uznání za úspěch, přeneste ji na všechny lidi, kteří vám pomohli dostat se tam, kde se nacházíte. Možná to zní jako klišé, ale pokud skutečně dbáte na ostatní a oceňujete jejich pomoc, dáváte tím najevo, že dokážete být vděční a skromní – dvě vlastnosti, které jsou se sympatií úzce svázány.

Jsou důslední

Jen málo povahových rysů je méně oblíbených než nedůslednost. Pro lidi je důležité, aby věděli, s kým mají tu čest a jakou reakci od vás mohou očekávat. Abyste byli důslední a zásadoví, musíte být spolehliví a rovněž si musíte dát pozor nato, aby vaše změny nálady neovlivnily to, jak se chováte k ostatním lidem.

Využívají pozitivní řeč těla

Jakmile si začnete být vědomi svých gest, výrazů a tónu hlasu (a budete se soustředit na to, aby byly pozitivní), budou k vám lidi přitahováni jako můry k plameni. Nadšený tón, žádné zakládání rukou, udržování očního kontaktu, mírné naklonění směrem k člověku, se kterým mluvíte, to vše patří k pozitivní řeči těla, kterou lidé s vysokým EQ využívají, aby k sobě přitáhli ostatní. Uvidíte, že rozdíl při konverzaci bude neuvěřitelný. Je pravda, že nezáleží na tom, co říkáte, ale jak to říkáte.

Zanechávají skvělý první dojem

Výzkum naznačuje, že většina lidí se rozhodne, jestli se jim líbíte, během prvních sedmi sekund od chvíle, kdy vás poznají. Zbytek rozhovoru pak stráví tím, že si v duchu tuto prvotní reakci snaží ospravedlnit. To sice může znít děsivě, ale teď, když to víte, to můžete využít ve váš prospěch. První dojem je úzce svázán s pozitivní řečí těla. Vzpřímené držení těla, pevný stisk ruky, úsměv a ramena tlačená vzad vám u osoby, se kterou mluvíte, zajistí dobrý první dojem.

Oslovují ostatní jménem

Jméno tvoří důležitou součást identity, a pokud ho lidé při rozhovoru použijí, vyvolává to příjemný pocit. Sympatičtí lidé si dávají pozor na to, aby oslovovali ostatní jménem vždy, když je uvidí. A nejde jenom o pozdrav – výzkum zjistil, že lidé pociťují uznání, i když jsou jménem osloveni v průběhu konverzace.

Pokud si dobře pamatujete obličeje, ale jména vám dělají problémy, použijte tento nedostatek k procvičení mozku hravým způsobem. A nestyďte se zeptat na jméno znovu, pokud jste ho zapomněli hned při představení – nestává se to jen vám.

Usmívají se

Lidé přirozeně (i podvědomě) napodobují řeč těla člověka, se kterým mluví. Pokud chcete, aby vás lidé měli rádi, usmívejte se, když s nimi mluvíte, a oni vám podvědomě úsměv vrátí, a navíc se budou cítit lépe.

Vědí, kdy a koho se dotknout

Pokud se druhého člověka během konverzace dotknete, uvolní jeho mozek oxytocin, chemickou látku, díky které si vás spojí s důvěrou a řadou dalších pozitivních pocitů. K uvolnění oxytocinu stačí pouhé položení ruky na rameno, objetí nebo přátelské potřesení rukou. Je však nutné, abyste se dotkli správného člověka správným způsobem a ve správný čas. Nežádoucí a nevhodné doteky totiž mají účinek zcela opačný. Zapamatujte si však, že vztah není budován pouze na slovech, ale rovněž na všeobecném vzájemném dojmu. Správný dotek je skvělý způsob, jak někomu ukázat, že vám na něm záleží.

Dokáží nalézt rovnováhu mezi vášní a zábavou

Lidé tíhnou k vášnivým osobnostem. Avšak takoví jedinci mohou snadno působit jako příliš vážní a lhostejní, protože jsou často zahlceni prací. Sympatičtí lidé dokážou udržet rovnováhu mezi zápalem pro práci a schopností užívat si život. V práci jsou vážní, ale přátelští. Jsou schopni dovést věci do konce, protože jsou společensky efektivní a těží z cenných společenských okamžiků. Omezují bezduché tlachání a drbání a soustředí se na smysluplné konverzace se svými spolupracovníky. Pamatují si, co jste jim řekli včera nebo před týdnem, čímž dávají najevo, že jste pro ně stejně důležití jako jejich práce.

Závěr

Sympatičtí lidé jsou neocenitelní a jedineční. Lehce navazují důležité známosti, podporují harmonii na pracovišti, pomáhají ostatním stát se lepšími lidmi a obecně působí jako lidé, kteří si užívají života. Zkuste zařadit tyto schopnosti do svého repertoáru a sledujte, jak vaše oblíbenost stoupá!

zdrojový článek: www.huffingtonpost.com

překlad: Siw

banner
nehodnoceno

Předchozí související články

17. listopad 2016 - Podle známého whistleblowera Juliana Assange informačně-technologický gigant Google již překročil mocenský limit, který by rozumně měla nevládní společnost mít. A jde mnohem dál - Google údajně dělá to, co CIA nemůže. Ve čtvrté sérii amerického seriálu House of Cards jeho tvůrci na tento reálný fenomén velmi tvrdě narážejí, přestože v něm Google př...
14. listopad 2016 - Podle hlavního vatikánského vymítače ďábla stojí za nárůstem případů lidí posedlých démony jóga a četba Harryho Pottera.
14. listopad 2016 - V epizodě "Bart do budoucnosti", která byl vysílána před 16 lety, se Donald Trump utkal o prezidentský post a vyhrál. To se v posledních týdnech stalo realitou, kdy skutečný Donal Trump napodobil svůj kreslený protějšek.
4. listopad 2016 - Achnaton byl před pátým rokem své vlády znám jako Amenhotep IV. Byl panovníkem 18. dynastie v Egyptě a vládnul 17 let. Byl rovněž otcem Tutanchamona. Je znám hlavně proto, že opustil tradiční egyptský polyteismus a zavedl uctívání jediného boha Atona.
2. listopad 2016 - Říká se jim „hukot“, což je výraz spojený s geologem Davidem Demingem z oklahomské univerzity, kterým popsal „záhadný a nevystopovatelný zvuk, jenž v určitých částech světa slýchává 2-10 procent obyvatel.“ Škála zvuků, které jsou slyšet, se pohybuje od burácení uprostřed noci k déletrvajícímu hluku, který zní jako intenzivní průmyslová aktivita pro...
31. říjen 2016 - Velkému svalu bedernímu (musculus psoas major) se často říká nejhlubší jádro nebo „sval duše“, jak uvádí jógová terapeutka a filmařka Danielle Olsonová. Tento sval stabilizující střed těla se nachází u kyčelní kosti a ovlivňuje pohyblivost, strukturální rovnováhu, funkci kloubů, pružnost a mnoho dalšího. Kromě toho, že pomáhá držet tělo vzpřímeně a...
29. říjen 2016 - Americký Národní úřad pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) vzal zpět své hojně kritizované rozhodnutí, že zakáže užívání kratomu, což je rostlina, o níž výzkumníci tvrdí, že může pomoci zmírnit dopady závislosti na opiátech a také tlumí bolesti.
25. říjen 2016 - Jídlo je téma, které je alfou a omegou dnešního lidstva. Pokud nejíš, v tomto světě neexistuješ. Takže když vynecháme pro mnohé sporné breathariánství, jíst musíme. Otázkou je co a za jakou cenu. Vývoj ukázal, že člověk je schopen poměrně neuvěřitelným způsobem přizpůsobit svou stravu okolním podmínkám, které se neustále měnily nejen vlivem podnebí...
24. říjen 2016 - Existují dva druhy protikladů. První, neosvobozený od předsudků, je nevědomý. Spojujeme dohromady věci, které si vzájemně odporují, ačkoliv mezi nimi existuje příčinná a následná souvislost, kterou si ale neuvědomujeme. Respektive nechceme si ji uvědomit, protože by to v našem životě znamenalo přehodnotit naše dosavadní jednání, které nám ovšem z m...
22. říjen 2016 - Výzkumníci objevili skutečně záhadnou knihu, která pochází ze třináctého století, ačkoliv některé její části vznikly už ve dvanáctém století. Tato slavná kniha nese název „Lesser Key of Solomon“ (Malý Šalamounův klíč) a obsahuje starověký text zvaný „Ars Notoria“ nebo „Šalamounovo umění magie“.
19. říjen 2016 - Bermudský trojúhelník, také známý jako ďáblův trojúhelník, je oblast v západní části severního Atlantiku nacházející se mezi Bermudami, Floridou a Portorikem. Každá strana tohoto záhadného trojúhelníku má přibližně 1 600 km. Jak to, že se v této oblasti beze stopy ztrácejí letadla a lodě? A proč zde přestávají pracovat letecká a navigační zařízení?...
18. říjen 2016 - Energie nulového bodu by nám mohla pomoci překonávat mezihvězdné vzdálenosti během okamžiku. Podle publikované části emailové komunikace mezi Johnem Podestou (šéf kampaně Hillary Clinton) a bývalým astronautem NASA Edgarem Mitchellem by nám tato mimozemská technologie mohla být na dosah. Jsme na ni ale připraveni?
6. říjen 2016 - Věděli jste, že se o sobě můžete dozvědět opravdu zajímavé informace založené na vlastnostech různých zvířecích znaků v čínském zvěrokruhu? Odpovídající zvíře naleznete podle roku svého narození. Čínský zvěrokruh však počítá se začátkem roku podle čínského kalendáře a nikoliv podle běžného kalendářního roku.  
3. říjen 2016 - Prozkoumejte regály v obchodech s potravinami a možná vás překvapí, kolik druhů chipsů a dalších nezdravých potravin zde uvidíte. Výběr produktů se zdá být nekonečný, ale nový obsáhlý přehled ukazuje, že stovky výrobků ve skutečnosti produkuje jenom hrstka společností.
2. říjen 2016 - Doktor chemie jménem Michael Werner je generálním ředitelem farmaceutického výzkumného institutu ve Švýcarsku. Tento člověk tvrdí, že nepozřel žádnou pevnou potravu od 1. ledna 2001. V říjnu roku 2004 byl podroben desetidennímu pozorovacímu vyšetření na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve Švýcarsku, a stejně jako Jani nevykazoval žádné významné...
1. říjen 2016 - Prahlad Jani je obyvatelem Ahmadábádu v Indii, který tvrdí, že se mu v 11 letech zjevila hindská bohyně Amba a řekla mu, že od této chvíle nemusí přijímat potravu. Podle všeho žil od 70. let v jeskyni a prohlašuje, že po většinu svého 81letého života (v roce 2012) nic nejedl.
30. září 2016 - Breathariánství je způsob života, kdy člověk nemusí přijímat potravu. Tento koncept není nový. Ve skutečnosti o této schopnosti už tisíce let píšou různé kultury po celém světě. Například v třetí knize Jóga súter je seznam 26 siddhů s mimořádnými schopnostmi. Zároveň je to běžná myšlenka buddhismu, ale také různých dalších duchovních tradic. Siddhů...
27. září 2016 - Před časem prolétla médii zpráva, že si odpůrci očkování zaplatili studii, která měla prokázat souvislost mezi vakcinací a autismem. A nedopadla podle jejich očekávání – studie souvztažnost neprokázala. Mnozí zastánci očkování především z řad lékařské veřejnosti z toho měli okamžitě pozdvižení s posměšným podtextem, že to bylo jasné od počátku a že...
23. září 2016 - Kámen mudrců, hvězdný prach, elixír života, ormus, mana a ORME – to vše jsou výrazy pro jedno a to samé - bílé práškové zlato. Poslední název ORME je akronymem pro „Orbitally Rearranged Monoatomic Elements (orbitálně přeskupené monoatomární prvky). V 80. letech 20. století s ním přišel vědec David Radius Hudson.
22. září 2016 - Jde o jedno z nejúžasnějších vyobrazení UFO v historii? Křest Krista, obraz namalovaný de Gelderem v roce 1710, vyobrazuje něco, co mnozí považují za obří vznášející se UFO, které směrem ke Kristovi vyzařuje paprsky světla. Ufologové věří, že se jedná o jeden z největších důkazů o výskytu UFO před stovkami let.
20. září 2016 - Homo sapiens sapiens neutuchajícím tempem dobývá příčku (pravděpodobně?) nerozvinutějšího pozemského druhu. V porovnání s předchozími 5000 lety jsme za posledních 50 let zaznamenali ohromující pokrok. Zatímco my jsme se tisíce let intenzivně vyvíjeli poháněni kolosální touhou po nadřazenosti, příroda kolem nás stagnovala. 
19. září 2016 - Náš svět je vskutku tajemný, ale myšlenky, co stvořily kupříkladu tento článek, jsou jednoznačně záhadnější. Co je to myšlenka? Na myšlenky lze nahlížet jako na určitý pohled vnitřních zkušeností, jinak řečeno: Jsme tím, co z nás vytvořily procesy uvnitř mozku. Stále si neuvědomujeme, že jsme výjimečné bytosti, a to především kvůli tomu, že přemýš...
18. září 2016 - Přesto arogance samotná není příčinou či hlavním důvodem této choroby dnešní společnosti. Je pouze jednou z mnoha tváří zla, jde však o lstivého chameleona, kterého lze těžko rozpoznat. Zlo je pouze tím, za co jej lidé považují, a přestože je v mnoha případech zřetelně patrné, panují zde nejasnosti, například ohledně morálních otázek. Jde o to, že ...
16. září 2016 - Hrozící nebezpečí pro celý svět nemá podobu kobylek z biblických pohrom, invazí Vikingů, nebo Velkého irského hladomoru. Jde o arogantní hady, kteří se živí penězi, mocí a nezcizitelnými právy. Pokud ne již dříve, tak alespoň nyní by mělo být naprosto jasné, že mnozí (nebo většina) představitelé jsou zrádci a neměli by se zvát příslušníky národa, j...
15. září 2016 - David Icke, bývalý profesionální sportovec, novinář a chvíli i politik, je již dlouho vnímán jako badatel a filosof s nálepkou "konspirační teoretik". Každý, kdo se v dnešní době zajímá o pozadí a smysl současného světového dění, se s jeho jménem setkal. V sobotu 8. 10. 2016 můžete navštívit seminář, na kterém David Icke poodhalí tajemství a skryté...
14. září 2016 - Kolik toho víme o Iluminátech? Jde o skutečnou skupinu, která existuje i dnes? Nebo se jedná jen o výsledek komplexních myšlenek, které stály za zrodem řady článků, knih a filmů na toto téma?
13. září 2016 - Všichni to víme - skutečnou nevýhodou arogance je negativita. Podporuje negativně smýšlející kulturu, nemluvě o nepřátelství, které arogance také plodí. Co že je negativně smýšlející kultura? Ale, nic moc, jen kultura vystavěná na nenávisti a neúctě. Z toho nemůže vzejít nic dobrého. Navíc to nevyhnutelně vede ke špatným rozhodnutím. Arogantní člov...
12. září 2016 - Anunnaki je údajně skupina božstev několika starověkých mezopotámských kultur, například sumerské, akkadské, asyřanské a babylonské. Mnoho lidí po celém světě považuje toto téma za velmi kontroverzní. Miliony lidí věří, že starověcí Anunnaki jsou stvořiteli lidstva, a že nejde o pouhá mytologická stvoření, ale o „bohy“ z masa a kostí, kteří přišli ...
11. září 2016 - Pokud za to tedy nemohou peníze ani moc, jak může být pastýř arogantní? Většina lidí ví, že je to kvůli jeho špatné životní situaci, jeho chudobě, takto světu vyjadřuje svou vzpurnost. Skrytě prohlašuje, že je rádoby král. A proto je poháněč volů rádoby princ a kovář o nic míň než další Alexandr Veliký.
10. září 2016 - Z nepřeberného množství špatných návyků, které jsou u lidí známy, by arogance měla být řazena mezi ty nejhorší. Může se jevit jako neslušné chování, a proto relativně neškodné, ale pod povrchem se skrývají problémy. Zvláště pokud jde o arogantního vůdce. Přestože zdánlivě se arogantně chová jen málo lidí, mohla by se arogance – už jen kvůli své exi...
8. září 2016 - Drtivá většina hudebníků na světě ladí své nástroje podle koncertního A o disharmonické frekvenci 440 Hz. Oproti tomu A o frekvenci 432 Hz, známé jako Verdiho A, je alternativním laděním v matematické shodě s vesmírem. Hudba v tomto ladění přenáší prospěšnou léčivou energii, protože se jedná o čistý tón základní matematiky přírody.
7. září 2016 - Nešťastná skutečnost, že naše současná podoba mechanického materialismu je založena na zmatené a zastaralé představě o hmotě, není v současné době často zmiňována. Jedná se o zmatek, který lze pro běžné vědecké účely ignorovat, ale pro naše širší myšlení začíná být velmi destruktivní. Jak tomu čelit, o tom vypovídá kniha Science Delusion, kterou na...
6. září 2016 - Mandelův efekt je teorie o paralelních vesmírech založená na skutečnosti, že větší skupina lidí má podobnou alternativní vzpomínku na minulou událost. Zastánci této teorie tvrdí, že jestliže jsou tyto kolektivní zkušenosti pravdivé, muselo v určitém okamžiku v minulosti dojít k prostorovému a časovému posunu, a proto nejenže paralelní obyvatelné ve...
banner
Zasílání novinek
Aktuální video
Anketa
Jste ve spojení se svým vyšším Já?
29%
25%
24%
22%
Nejčtenější články
Spouští takzvaný sval duše úzkost a strach?Tajný recept kardiologů proti všem nemocemBod štěstí v lidském těle: najděte ho a masírujteMaca umí upravit hormonální nerovnováhuÚžasné město bez politiků, náboženství a penězProč oduševnělý člověk nemůže najít protějšekPohlavní styk = výměna vlastností milenců?Kokosový olej zabíjí bakterie, viry i kvasinkyCizí DNA v našem těle ovlivňuje náš životPět věcí, kterým porozumí jen "staré duše"Naklíčená chia semínka jsou mnohem výživnějšíRh faktor negativní znamená mimozemský gen?Vyspělé starověké civilizace stále žijí pod zemí!Quinoa - 11 prokázaných zdravotních přínosůJežíš léčil nemocné marihuanou, zjistili vědciSlinivku lze regenerovat přírodním způsobemVědci netuší, proč Země mění svou vibraciEnergie pro jednotlivá znamení: 31. 7. 2015Úzkost je spojena s empatií a vyšší inteligencíSmrtící ibuprofen má své zdravé alternativyBylinný zázrak má jméno kotvičníkŠišák je pro nás lékem, pro rakovinu jedemJak zregenerovat tělo po zničující chemoterapiiVěštba: Krizi vyřeší zásah rusko-čínských vojskRecept na prastarý domácí sirup proti kašliDůkaz: duše neumírá, navrací se do vesmíruBrečíte-li u filmů, jste silnější než ostatníJak protáhnout a posílit psoas neboli sval duše?Vilcacora - královna Amazonie s nemocemi nezná vůbec žádné slitováníŠtítná žláza: hypo a hyper se mohou střídatLichořeřišnice jako silné přírodní antibiotikumZázvor je 10000x silnější než chemoterapiePyramida funguje, i když vědci nevědí, pročVědci díky DNA osvětlují paranormální jevy (1)Umírající těsně před smrtí navštěvují mrtví lidéTři recepty na tři zdravé bylinkové sirupyChlorella a její prokázané zdravotní přínosyCo si různá znamení horoskopu neumí přiznat?Vodu vám zaručeně vylepší minerál šungitJak se zbavit negativních bytostí čtvrté dimenzeVatikán: jóga způsobuje posednutí démonemOregano vyčistí plíce od prachu, plísně i bakteriíEdgar Cayce: O reinkarnaci duší AtlanťanůKurkumová limonáda, ideální proti depresiSvaté zvonění v uších je darem, nikoliv prokletímWi-Fi ničí spánek, mozek, srdce a plodnostV Rusku se našel 250 milionů let starý mikročip
Úvod  |  O sdružení  |  Kontakt  |  Eshop
powered by Eta Carina Nebula z.s.
CHIA 1 kg za 50 Kč v balíčku s MACA 250 g

CHIA semínka 1 kg za 129 Kč

QUINOA bílá 1 kg za 133 Kč

GOJI 1 kg za 333 Kč

MACA prášek 250g za 299 Kč

CAMU CAMU 100g 12% vitaminu C za 229 Kč

OSTROPESTŘECOVÝ OLEJ 500ml za 199 Kč